Na plochodrážní Grand Prix České republiky by mělo zavítat až 10 tisíc fanoušků

Polonahé dívky na startu, divoká hudba a silné stroje, v jejichž sedle budou vládnout polámaní motocykloví specialisté. Plochodrážní Grand Prix České republiky nabízí celou řadu lákadel. Organizátoři tohoto závodu Světového poháru na pražské Markétě doufají, že se to odrazí také na dnešní návštěvě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plochá dráha | Foto: KS Toruń, Creative Commons Attribution 2.0 Generic

Fanoušci jsou kořením každého motoristického závodu a pro plochou dráhu to možná platí dvojnásobně. Zvláště pak v zemích, které mají v tomto sportu úspěšnou historii, tedy i u nás.

„Tento závod má tradičně vysokou návštěvu. Předpokládáme, že bude zase plno, že sem kolem devíti, deseti tisíc diváků přijede,“ prozrazuje očekávanou návštěvnost dnešního podniku na Markétě šéf organizátorů Petr Ondrašík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf organizátorů plochodrážní Grand Prix České republiky Petr Ondrašík věří v dobrou diváckou kulisu

Pražská Grand Prix je přitom tradičně cílem návštěv řady motoristických sportovních fanoušků z celé Evropy. Ti tvoří často až 50 procent všech přihlížejících. V poslední době lze ale podle Ondrašíka vypozorovat také v tomto směru jistou změnu.

„Poslední léta se to začíná malinko přehupovat. My si přejeme, aby přišlo především českých diváků víc, aby zafandili českým závodníkům. Myslím si, že ti mají na to, aby se dostali do semifinále, odkud zbývá už jenom krok k tomu, aby se utkali ve finále o vítězství v pražském Grand Prix.“

To by jistě bylo snem nejen domácích fanoušků, ale i obou českých zástupců v závodě. Tedy Josefa France a Aleše Drymla. Nervozita z očekávání zaplněných tribun přitom bude podle France hrát například v jeho předzávodní přípravě velkou roli.

„Kdo na mě promluví, toho pošlu někam. Tak to prostě je,“ vyhrožuje v nadsázce Josef Franc.

Kdo ví, třeba s ním bude o to větší legrace pozdě večer. Postup do semifinále, potažmo do finále pražské Grand Prix, by k tomu určitě sváděl.

Michal Jurman, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme