Na Prague Badminton Open bude o olympijskou naději bojovat i Petr Koukal

Rychlostí 300 kilometrů v hodině jel málokdo. Ale vidět létat košíček nad sítí podobnou rychlostí můžete třeba ode dneška do soboty v Praze. Na turnaj Prague Badminton Open budou badmintonisté také bojovat o body do kvalifikace na olympijské hry. Nechybí mezi nimi česká jednička Petr Koukal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Koukal | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

„Prague Badminton Open je součástí olympijské kvalifikace. I proto je nesmírně nabitý. Je to absolutně nejsilnější turnaj na českém území v historii. Tak silný turnaj už tady dlouho mít nebudeme,“ myslí si Koukal.

Hráče prý také podle Koukala láká genius loci našeho hlavního města. „Je poměrně snadné se sem dostat a je to krásná metropole,“ říká mnohonásobný mistr republiky.

Koukal zatím moc bodů pro Rio nenasbíral

Koukal byl na minulých olympijských hrách v Londýně vlajkonošem české výpravy. Letos na tom v rámci kvalifikace není moc dobře, ale nic si z toho nedělá a postupně si jde za svým cílem dostat se na další olympijské hry do Ria.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Koukala vyzpovídal před startem Prague Badminton Open František Kuna

„Doufal jsem, že na tom v tuhle chvíli budu líp. Na druhou stranu se snažím nepanikařit, protože například při kvalifikaci do Londýna to vypadalo velmi špatně až do posledních týdnů, a nakonec se to podařilo na poslední možnou chvíli. Kvalifikoval jsem se jako poslední, třicátý osmý,“ vzpomíná.

Podobné drama už ale Koukal zažít nechce. V akci ho můžete vidět v pražské hale Královka, kde se sejde nejen česká, ale i zahraniční elita tohoto rychlého a dynamického sportu.

Čeští badmintonisté Petr Koukal (vlevo) a Jakub Bitman | Foto: František Kuna

Koukal by po olympijských hrách v Brazílii rád ukončil kariéru, ideálně úspěchem. Pražský turnaj mu k tomu může zprvu také hodně pomoci.

Nejvýše nasazeným mužem v pavouku Prague Badminton Open je Němec Marc Zwiebler, aktuálně čtrnáctý hráč světového žebříčku. Mezi ženami bude plnit roli jedničky jeho krajanka Karin Schnaaseová, devětadvacátá hráčka světa.

dab, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme