Na Pražských schodech bojovali bikeři o vítězství i diamant

Po schodech a uličkách pod Pražským hradem včera v podvečer nechodili jen turisté. Proháněli se zde i elitní bikeři nejen z domácí scény. Dali si zde totiž dostaveníčko v rámci 19. ročníku závodu horských kol zvaném Pražské schody. Českou špičku nakonec zastínil José Antonio Hermida, který vyhrál stylem takřka start - cíl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(zleva) druhý v pořadí Kristian Hynek, třetí Jan Škarnitzl, který si ovšem odnesl diamant, a vítěz José Hermida ze Španělska (vpravo) | Zdroj: ČTK

Pouze v prvním kole nestačila španělská cyklistická legenda na Pavla Boudného. Ten totiž zajel vůbec nejrychlejší okruh v historii. Pak už ale kraloval Hermida, kterého marně stíhali Hynek se Škarniztlem. A nebýt defektu a výměny zadního kola s největší pravděpodobností by ho ani nedojeli a Španěl by si tak připsal i vítězství ve spurtérské prémii.

„Ztratil zhruba půlminut, kterou na nás do té doby najel. Bylo to asi dvě kola před tou prémií. Naštěstí pro něj to vyměnil během chvilky a naskočil na kolo, zrovna když jsme kolem něj projížděli. Takže se připojil k nám do skupinky," říkal Jan Škarnitzl, který tak měl jedinečnou příležitost získat za odměnu diamant.

Ten obdržel první závodník na cílové pásce ve 14. okruhu, i když v případě 25-ti letého bikera to bylo na úkor dalšího průběhu. Skončil totiž celkově až třetí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kromě vítězství se Pražských schodech jelo i o prémii - diamant si odnesl Škarnitzl

„Spočítal jsem si, že bych v závěru na Josého Hermidu neměl, protože vždycky dokázal rozjet takové tempo, že jsem s ním vydržel, když zrychlil, maximálně kolo, dvě. Takže se mi naskytla možnost prémii vyhrát. Tak jsem do toho dal všechno. Trochu jsem si věřil, že zhruba kolo se z toho budu vzpamatovávat a pak se zas rozjedu. To už se mi ale nepovedlo. Vzala mi ta prémie opravdu hodně sil."

To druhý závodník v cíli Kristián Hynek chtěl radši dosáhnout na co nejlepší konečné umístění. „Takovýhle typ závodu absolvujeme víceméně jednou do roka a to právě tady. Je strašně těžký, protože se jede od začátku do konce na doraz. Nejsem žádný rychlík a věděl jsem, že pokud dojde na nějaký spurt, tak to nebude moje parketa. Musím říct, že jsem se spíš soustředil na celkové pořadí."

Na startovní listině čítající 34 závodníků se objevil i úřadující světový šampion Jaroslav Kulhavý v duhovém dresu. Po několika odjetých kolech se ovšem rozhodl na Pražských schodech kvůli nabitému programu nepokračovat.

„Přece jen bylo tempo trochu rychlejší než jsem potřeboval. Chtěl jsem šetřit síly na Světový pohár, protože už teď v sobotu jsem jel MČR v maratonu, tak bych byl nerad, kdybych byl unavený. Takže to byla spíše jistota a sázka na neděli." Další podnik Světového poháru horských kol totiž hostí od pátku do neděle Nové Město na Moravě.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme