Na Rallye Dakar se držela minuta ticha za zemřelého Boera

Na Rallye Dakar v Jižní Americe se hned po první etapě stála minuta ticha. Za argentinského motorkáře Jorge Andrease Martineze Boera, který na svém druhém Dakaru podlehl následkům ošklivého pádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francisco Lopez Contardo (Chile) jede posedmé závod třetí jihoamerické série Rallye Dakar 2011, etapa z Aricy do Antofagasty, 9. ledna (FLC tuto 7. etapu vyhrál) - autor: Reuters/Eric Gaillard | Foto: www.sanceprodeti.cz

Ten přišel pouhé dva kilometry před koncem krátkého měřeného úseku, přesně na 55. kilometru. Za pět minut u něj byl vrtulník s lékaři, kteří se ho snažili udržet při životě. Marně. Osmatřicetiletý Argentinec podlehl zraněním při transportu do nemocnice.

Nehody motorkářů hned na začátku extrémně dlouhé a náročné Rallye Dakar nejsou výjimkou. Samotní jezdci přiznávají, že zvyknout si od prvních kilometrů na ostré závodní tempo a plně se koncentrovat není jednoduché.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Rallye Dakar se držela minuta ticha za zemřelého Boera

Své o tom ví i jediný český motorkář na letošním Dakaru Jan Veselý, který měl hned na začátku Dakaru v roce 2010 také nepříjemný pád.

„Jak motorkáři říkají, šel jsem přes řidítka panna – orel. Měl jsem potrhané mezižeberní svaly, přetržený vaz v koleni a naštípnutý meniskus.“

I tak Jan Veselý svůj první Dakar dojel. Pochopitelně pod prášky tlumícími bolest a díky obrovské touze dorazit až do cíle nejtěžší rallye na světě.

To se už bohužel Argentinci Boerovi nepovede. Stal se stal šestnáctou obětí Rallye Dakar mezi motorkáři a celkově už dvaapadesátou za 33 odjetých ročníků, pokud počítáme nejen závodníky, ale i pořadatele, novináře a diváky.

Jan Říha, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme