Na slumy si zvykli, na trať ne. Čeští vodní slalomáři testovali tratě v Riu

Tři týdny se úřadující mistři světa ve vodním slalomu, kajakáři Kateřina Kudějová a Jiří Prskavec, sžívali v Riu de Janeiru s olympijským areálem. Na všudypřítomné slumy si časem zvykli, to samé ale neplatí pro nevyzpytatelný kanál, na kterém se v srpnu bude pod olympijskými kruhy závodit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Kudějová, úřadující mistryně světa v kajaku a další naděje pro Rio 2016 | Foto: David Koubek

„Připadala jsem si jako v hororu. Ve slumech jsme jezdili kolem vraků prostřílených aut. Nebylo to příjemné, ale během tří týdnů jsme si zvykli a přišlo nám to normální. Nečekala jsem, že to je až tak bídné,“ vzpomíná, už s úsměvem, na postupné seznamování s Riem Kateřina Kudějová.

Její reprezentační kolega Jiří Prskavec byl uveden do reality pár minut poté, co vystoupil z letadla. „Táta mě vyzvedl na letišti a vyprávěl historky, že Rusové jeli a před týpkem někdo vystoupil s kulomety, vzali si klíče a odjeli. Řekl jsem si, že si radši s sebou na kanál nebudu nic brát,“ vzpomínal mistr světa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na slumy si čeští mistři světa zvykli, na olympijskou trať v Riu ale budou muset ještě dřít v posilovně

K žádné nepříjemné konfrontaci nakonec nedošlo. Naopak, s přátelskými Brazilci si čeští kajakáři sedli, o olympijském kanálu se to ale ani po třech týdnech seznamování říct nedá.

„Nejsem z něj nadšená. Byla jsem nadšená z prvního tréninku, ale to jsem měla ještě sílu. Pak to bylo horší a horší a nakonec strašné. Je to trať, kde se hodně mění voda, nedá se dvakrát zajet stejná jízda,“ hodnotí zlatá medailistka z letošního MS v Londýně.

Kanál, na jehož projektu se podíleli i otec a syn Pollertovi, je fyzicky navíc velice náročný. Lodě se zastavují o vlny a válce. „Člověk musí být strašně silný. Ani jednou jsem si neřekl: ‚Jo, to bylo ono,‘ protože od půlky jsem nemohl. Bude to chtít strávit hodně času v posilovně a namakat,“ ví Jiří Prskavec.

Trénovat musí Jiří Prskavec už i kvůli nominačním závodům na olympijské hry, ty totiž jeho soupeři v čele s Vavřincem Hradilkem rozhodně nevzdali. Podobně je na tom i Kateřina Kudějová.

Úřadující mistr světa v kajaku Jiří Prskavec | Foto: David Koubek

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme