Na špici mě nedostal talent, ale dřina a psychika, říká boxer Konečný

Český profesionální box už má 12 let jasnou jedničku. Lukáš Konečný byl i prozatímním mistrem světa v lehké střední váze, a i když souboj o titul organizace WBO loni prohrál, pokračuje dál. Přestoupil o jednu váhovou kategorii výš a hned stal se mistrem Evropy. Teď bude titul obhajovat proti Francouzi Moezu Fhimovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Konečný doboxoval utkání o titul profesionálního mistra světa s roztženým obočím | Zdroj: ČTK

„Rozhodně jsem favoritem, dá se říct, že relativně jasným favoritem. Právě proto by případná prohra s ním znamenala konec kariéry – nebo minimálně konec té velké kariéry,“ konstatuje před večerním soubojem v Drážďanech Lukáš Konečný.

Boxer Lukáš Konečný sní o dalším souboji o titul mistra světa

Číst článek

Ve skoro pětatřiceti letech ho žene dál hlavně touha zaboxovat si znovu o titul mistra světa. O tom, proč to dotáhl ve svém sportu tak daleko, má jasno.

„Určitě psychik, myslím, že všechno je o duševní stránce. Měl jsem to dané výchovou v rodině, dokázal jsem makat, dřít, stát si za svým cílem a podobně. Nikdy jsem nebyl nijak velký talent, nebyl jsem rychlý ani silný. Ale to, že to člověk nevzdává, maká, přidává si na tréninku – díky tomu jsem se dostal tak vysoko, jak jsem,“ popisuje Lukáš Konečný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Konečný mluví o tom, jak se dostal na špici boxerské kariéry

O boxu se často mluví jako o nebezpečném sportu, ze kterého lidé hloupnou. Nejlepší český profesionál na sobě ale žádný útlum ani po mnoha letech v ringu nepociťuje.

„Na sobě jsem to nikdy nepocítil, ale neříkám, že to může být znát. Ale osobně si myslím, že ne,“ říká Lukáš Konečný, který navíc věří, že se změní názor na box jako na sport, který dělají jen nevzdělaní rváči.

„Dneska už se ten sport dostává do podvědomí třeba i doktorů, právníků, vysokoškoláků a podobně. Myslím, že to chápání boxu v současnosti se bude postupně nechci říct ztrácet, ale bude se zlepšovat. Bohužel když někdo přijde úplně pitomý do tělocvičny, neodejde úplně chytrý,“ konstatuje profesionální mistr Evropy Lukáš Konečný.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme