Na světě není nic lepšího než motocykl, říká legendární závodník Bohumil Staša

Letos se v Brně slaví 50 let od prvního závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Těsně před víkendovou Velkou cenou na jih Moravy na den zavítal i nejúspěšnější Čech v historii brněnského šampionátu Bohumil Staša. Českému rozhlasu přiznal, že na světě pro něj není nic lepšího než motocykl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Pixabay

Zlínský rodák Bohumil Staša se na bývalém přírodním Masarykově okruhu v Brně zasloužil o nejlepší mistrovský domácí výsledek. Získal tam bronzový a následně i stříbrný věnec.

Oba největší úspěchy v jeho životě přišly v období, kdy Pražské jaro střídala v Československu normalizace. Přesto na závodění rád vzpomíná.

Přehrát

00:00 / 00:00

S legendárním motocyklovým závodníkem Bohumilem Stašou si povídal redaktor Matěj Skalický

„Nebylo to tehdy tak zprofesionalizované jako teď, ale bylo to těžké závodění. Bylo tam padesát závodníků a musel jste jich 48 porazit, abyste byl druhý,“ zavzpomínal na svůj stříbrný závod z roku 1971.

Dnes má Bohumil Staša malou dílnu ve Strakonicích a stará se o veteránské motorky. „Protože motocykl, to je přece nejlepší věc na světě. Nic lepšího není než motorka,“ přiznává dnes jednasedmdesátiletý Bohumil Staša.

Před více než 40 lety tento motocyklový závodník ukázal, že ani totalitní režim nemůže zabránit tomu, aby se svět dozvěděl, že ve středu Evropy leží země, kde umí motorky nejenom výborně stavět, ale hlavně na nich umí i skvěle jezdit.

Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme