Na tenisty čeká v Riu obvyklý komfort. Na hlavním dvorci se však ještě pracuje

Některým tenistům se do Ria nechtělo, ale ti, co se letních her zúčastní, zřejmě nenarazí na zásadní problémy kromě svých soupeřů. Na olympijském turnaji najdou obvyklý komfort, i když toho celkem dost dodělávají pořadatelé až na poslední chvíli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Centrální dvorec pro olympijský tenisový turnaj v Riu | Foto: Jaroslav Plašil

Lina má slavné tenisové jméno, slabiky v něm ale na rozdíl od nejlepší čínské hráčky historie nerozděluje pomlčka. A pak také, tato naše průvodkyně Lina pochází z Japonska.

V dějišti turnaje už je nějakou dobu a každý den pozoruje, co je na stadionu nového.

Třeba uličku, po které teď pod hledištěm centrálního dvorce korzujeme, dodělali teprve včera, říká průvodkyně. Na tribunách ještě pracují dělníci a na samotný zeleně natřený kurt s bílými nápisy Rio 2016 za základními čarami ještě nikdo nesmí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenisový areál před začátkem her v Riu si prohlédl reportér ČRo Jaroslav Plašil

Hráči zatím využívají tréninkové kurty, i když moc se jich ještě v Brazílii neukázalo. Z českých tenistů dorazila nejdříve Andrea Hlaváčková, která se zatím bez své deblové parťačky Lucie Hradecké snaží o co nejlepší aklimatizaci.

„Chci být připravená, abych pomohla týmu. V začátcích zápasů a turnaje bych mohla přidat něco navíc, od toho tam budu,“ tvrdí Andrea Hlaváčková.

Tenisty tady čeká vlídné podnebí, teploty kolem dvacítky, uvnitř stadionu zázemí, na které jsou zvyklí z ostatních velkých turnajů. Místnost pro vyplétače, fyzioterapeuty i posilovna jsou jen blízko u sebe.

Běžecké pásy, gumové míče i činky ještě voní novotou, ostatně jako všechno uvnitř areálu. Tenistů v něm bude postupně přibývat, turnaj začne v sobotu a zasáhnout by do něj mělo i sedm českých reprezentantů.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme