Na Tour de France by se dnes konečně mohl podařit únik

Ten kopec si většina cyklistů na Tour de France bude ještě dlouho pamatovat. Poprvé v historii včera končila část nejslavnějšího závodu vLa Planchedes Belles Filles a poprvé na této Tour se předvedli favorité.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omega Pharma-QuickStep rider Sylvain Chavanel of France cycles during the second stage of the 99th Tour de France cycling race between Vise and Tournai, July 2, 2012 | Zdroj: Reuters

Brit Wiggins získal žlutý dres pro vedoucího muže průběžné klasifikace, ale drtivá většina startovního pole na něj ztratila i několik minut. Pro zklamané je jako dělaná dnešní etapa, kdy je v plánu úspěšný únik.

Snít o úniku na Tour de France je jeden z oblíbených nočních námětů silničních cyklistů. Snít o úspěšném úniku na Tour je ale často pouhou utopií. V rovinatých etapách je taková situace velkou chybou pelotonu, který nabere ztrátu. Nikdo ho nechce dopustit a hlavní pole si pečlivě hlídá, aby uprchlíky dojelo, byť jako třeba v pátek jen pár set metrů před cílem. Ale v dnešní osmé etapě bude úspěšný únik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Francouzští fanoušci na Tour de France se těší, že by se dnes konečně mohli dočkat úspěšného úniku

„Myslím, že určitě ano. Kluci, kteří jsou dobří vrchaři a ztratili nějakých deset minut – a budou schopní dostat se do nějaké dobré skupiny, což taky není úplně jednoduché, mohli by ukázat první úspěšný únik,“ souhlasí elitní český cyklista Zdeněk Štybar.

Zmíněná skupina se od pelotonu zřejmě odpoutá v první polovině trati, na které je hned sedm horských prémií. Ale do cíle vede dlouhý sjezd, přijde na řadu spurt, ovšem specialisté v této disciplíně se ho účastnit nebudou, protože jim bude trvat vyškrábat se na zmíněné vrcholy.

Tak kdo tam pojede? Variant je hodně, třeba to bude někdo ze Štybarovy stáje Omega Pharma - Quickstep. Možná ještě do včerejška třetí muž Tour Sylvaine Chavanel.

„Není to nejlepší vrchař, takže bych od něj čekal, že se pokusí o nějaký úspěšný únik. Ale uvidíme, myslím, že bude těžké se do té skupiny dostat,“ myslí si Zdeněk Štybar.

Paradoxně se tak dnešní etapa bude rozhodovat v samém úvodu. Jde o to, koho peloton nechá odjet a kdo pošetřil kolik sil. Francouzští fanoušci cyklistiky se každopádně už těší na své uprchlíky.

Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme