Na Tour de France s vrcholy bojuje i šestice koloběžkářů z projektu Kick France 2013

Den před profesionálními cyklisty absolvuje nejdelší etapu Tour de France také zajímavý předvoj. Jedná se šestici jezdců na koloběžkách z projektu Kick France 2013. Etapa měří téměř 243 kilometrů a končí na obávaném vrcholu Mont Ventoux.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kick France 2013 - Tour de France na koloběžkách | Foto: Pavlína Soukupova, Kick France

Jedním ze čtveřice českých jezdů je i divadelní herec Václav Liška.

Kolik kilometrů už máte z dnešní etapy za sebou a kdy podle vás budete na vrcholu?

Teď máme v nohách 116 kilometrů, přičemž ze samotné etapy máme za sebou 110 kilometrů. Takže nám zbývá ještě dobrých 130 kilometrů na vrchol. Dojedeme tak o půlnoci.

Etapa s cílem na Mont Ventoux je vůbec nejdelší z letošního ročníku Tour, připravovali jste se na obávaný dlouhý kopec nějak speciálně?

Přehrát

00:00 / 00:00

Patrcie Strouhalová mluví s účastníkem projektu Kick France 2013 Václavem Liškou

My už jsme jedno velké stoupání zažili v Pyrenejích, kdy jsme stoupali z nuly do dvou tisíc, tohle bude o něco kratší výjezd, dá nám ale určitě dost zabrat. Jeli jsme už dvě etapy, které měly okolo 230 kilometrů, takže natrénováno máme. Bude taky záležet na počasí. Ve stínu je 39 stupňů, což je pěkná výheň.

Máte za sebou třináct etap, kolik vám ještě zbývá sil a jak jste na tom se zdravím? Pokračujete v plné sestavě?

Pokračujeme všichni. Je nás šest, ale náš finský kolega se od nás teď trhnul. Chce dojet na Mont Ventoux co nejdříve a dá si závod na vrchol s jedním francouzským koloběžkářem. Jinak nás trápí puchýře, střevní potíže a bolavé kotníky. Jedeme ale všichni dál.

Jak se vlastně během etap občerstvujete? Cyklisté během jízdy používají na doplnění energie různé gely, co obvykle jíte vy?

My jíme všechno (smích). Náš podpůrný tým nám neustále dává sladké tyčinky. Jinak se snažíme jíst šunku, sýry, zeleninu a ovoce, aby to tělo vydrželo. Pijeme hodně vodu, sem tam kolu a někdy i nealkoholické pivo.

Etapy absolvujete na rozdíl od cyklistů-profesionálů za plného provozu, jak se s tím vyrovnáváte?

Čeští koloběžkáři na trati tour de France | Foto: Pavlína Soukupova, Kick France

Řidiči jsou zatím ohleduplní. Troubí, mávají a tleskají. Když ale někdy pustí volant, tak máme starost spíš my o ně (smích). Lidi Tour milují, a jelikož jsme často i v televizi a v místních rádiích, tak nás už Francouzi poznávají. Je tady super atmosféra.

Alena Benešová, Patricie Strouhalová, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme