Na Trnávce odstartoval první díl olympijské kvalifikace vodních slalomářů

Nedaleko obce Želiv na Pelhřimovsku si dnes dali dostaveníčko nejlepší čeští vodní slalomáři, kteří v rámci čtyřdílného Českého poháru bojují o postup na olympijské hry do Londýna. Na řece Trnávce nezahájila svojí pouť za účastí na šesté olympiádě zrovna ideálně kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Kajakářka Štěpánka Hilgertová na SP ve vodním slalomu 2010, Troja

Kajakářka Štěpánka Hilgertová na SP ve vodním slalomu 2010, Troja | Foto: Jiří Prskavec

Finálovou jízdu totiž dvaačtyřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová nezvládla a se třemi dotyky branek zaostala více než osm sekund za vítězkou Irenou Pavelkovou. Druhá dojela dvaadvacetiletá Kateřina Kudějová.

Mezi kanoisty byl trochu překvapivě nejrychlejší Tomáš Indrech, který porazil suveréna poslední sezony Stanislava Ježka. Dramatický závod kajakářů vyhrál podle očekávání Vavřinec Hradilek, před Janem Vondrou.

Na deblkanoi dvojnásobné olympijské medailisty Jaroslava Volfa s Ondřejem Štěpánkem porazila dvojice Ondřej Karlovský, Jakub Jáně. Na stupně vítězů je doprovodili Přinda s Havlíčkem.

Do konečného pořadí nominace se započítají tři nejlepší výsledky, další závod je na programu v neděli opět na Trnávce. Boj o olympiádu skončí příští víkend dvěma závody v Českých Budějovicích.

Závod Českého poháru a olympijské kvalifikace ve vodním slalomu na Trnávce:

Muži:
C1: 1. Indruch (Dukla Brandýs nad Labem) 99,54 (0 trestných sekund), 2. Ježek 101,76 (2), 3. Gebas (oba USK Praha) 103,99 (2)
C2: 1. Karlovský, Jáně 108,75 (0), 2. Volf, Štěpánek (všichni Dukla Brandýs nad Labem) 110,94 (4), 3. Přinda, Havlíček (USK Praha) 117,33 (4)
K1: 1. Vavřinec Hradilek (USK Praha) 97,50, 2. Vondra 98,27 (2), 3. Hilgert (oba Dukla Brandýs nad Labem) 99,07 (2)

Ženy:
K1: 1. Pavelková 110,00 (0), 2. Kudějová (obě USK Praha) 114,54 (2), 3. Hilgertová (Dukla Brandýs nad Labem) 118,56 (6)
C1: 1. Hošková (USK Praha) 190,60 (54)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít