Nabízíme vstupenky hlavně na medailové boje českých olympioniků, řekl Jiří Kejval

Kdo se chystá na olympiádu do Londýna, měl by zbystřit. Tím samozřejmě nemyslíme olympioniky, ti svá nominační kritéria už znají delší dobu. Naopak fanoušci dlouho nevěděli, jak se dostat ke vstupenkám. Jejich velký den přijde zítra, tedy přesně 500 dní před zahajovacím ceremoniálem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

olympijské kruhy | Foto: Roman Růžička

Český olympijský výbor předpokládá, že našich fanoušků se do Londýna podívá až padesát tisíc. Ti se mohou na sportoviště dostat v podstatě dvěma způsoby. Buď si lístky opatří přes webové stránky londýnské olympiády, kde se budou žádosti hromadit až do šestadvacátého dubna a o šťastlivcích se rozhodne losem, nebo přes trojici českých cestovních kanceláří.

Ty zatím nabízejí jen balíčky, v nichž jsou kromě lístků ještě ubytování a doprava a stojí 11 tisíc korun a více, jednotlivé vstupenky by měl Český olympijský výbor distribuovat za ceny od dvaceti liber v průběhu jara. Bližší informace se dozvíte na webu olympic.cz/vstupenky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nabízíme vstupenky hlavně na medailové boje českých olympioniků, řekl Jiří Kejval

Konkrétně přes ČOV by mělo být lístků k dispozici minimálně sedmadvacet tisíc. A není třeba se bát, že většina bude například na skoky do vody z desetimetrové věže nebo pozemní hokej, což potvrzují slova místopředsedy Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

"Vyvinuli jsme největší diplomatické úsilí, které jsme věnovali tomu, abychom získali ty vstupenky, kde budou čeští sportovci." A nejenom kde ve startovním poli budou, ale kde by měli vyčnívat. Například na veslování s mistrem světa Ondřejem Synkem sehnali čeští vyjednavači 1500 vstupenek, o 500 víc je k dispozici do Wimbledonu, kam zavítá tenista Tomáš Berdych. A jakému sportu patří symbolické vítězství?

"Samozřejmě pro Českou republiku je tradičně jedním z nejúspěšnějších sportů, který nás nejvíc zajímá, atletika. Určitě nejenom kvůli Báře Špotákový, ale po skvělém úspěchu na halovém mistrovství předpokládáme, že se naši sportovci budou prát o medaile i na olympijských hrách. Podařilo se nám sehnat přes šest tisíc vstupenek, což je víc, než jsme měli na celou olympiádu ve Vancouveru," chlubí se Jiří Kejval.

Rozdíl v počtu lístků na z českého pohledu atraktivní sporty a ty méně vděčné nejlépe ilustruje případ ženského a mužského basketbalu. "Máme na basketbal žen 2000 lístků, ale třeba na finále mužského basketbal, kde bychom si to sice strašně přáli, ale bohužel se olympijského turnaji naši muži asi jen těžko zúčastní, tak na finále má Česká republika pouze dva lístky."

Takže jestli máte zálusk právě na mužský basketbal nebo na další sport, ve kterém Češi nedosahují top výsledků, raději si pospěšte. A určitě o tom nikomu neříkejte, ať vás nepředběhne.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme