Nadvláda žen v anketě Sportovec roku trvá už šest let

Jednadvacet let čekaly české ženy, až se ve sportu ujmou vlády nad muži. A když se konečně dočkaly, královské žezlo nechtějí jen tak pustit. Panují pevnou rukou už šestý rok v řadě. Ano, řeč je o tradiční anketě Sportovec roku, kterou tentokrát suverénně ovládla tenistka Petra Kvitová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistky Petra Kvitová a Lucie Hradecká přebírají spolu s kapitánem fedcupového týmu Petrem Pálou ocenění pro kolektiv roku | Zdroj: ČTK

"Byla jsem v kině na Muži v naději," prozradila jedna z vítězek posledních ročníků Sportovce roku Martina Sáblíková.

A mohl by to klidně být také nový název pro tradiční anketu Klubu sportovních novinářů. Ale prý s otazníkem a malým dodatkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anketu Sportovec roku České republiky vyhrála pošesté za sebou žena

"Když se podívám tamhle ke stolku a vidím Petru Kvitovou, jak odpovídá na otázky, řekla bych,. že ta naděje je malá," smála se Martina Sáblíková krátce před tím, než od ní zmíněná Petra Kvitová symbolicky převzala korunku pro novou královnu českého sportu.

Vláda žen trvá v populární anketě už šestým rokem, a pokud jde o českou tenistku, vysvětlení ji nenapadlo hned.

"Je to hrozně těžké říct, nevím. Všude je velká konkurence, ale myslím, že v mužských sportech je ještě větší," nabízí sportovcům-mužům jistě rozumné vysvětlení Petra Kvitová.

Úspěšná veslařka Mirka Knapková k tomu přidává ještě navíc i uklidňující ujištění. O žádnou změnu rodu v názvu ankety prý slavné ženy nestojí.

"Zase taková feministka nejsem, taky se pokládám za veslaře a ne za veslařku. Nepotřebuju nějak rozlišit muže a ženy," říká Mirka Knapková, čtvrtá v letošním ročníku ankety Sportovec roku.

Alena Benešová, Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme