Nahrávač Ticháček po prohře: "Musíme zlepšit podání"

Úvodní vystoupení českých volejbalistů na mistrovství Evropy překvapení nepřineslo. Tým vedený trenérem Janem Svobodou podlehl 0:3 na sety favorizovanému Srbsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ME Turecko volejbal - logo | Foto: Český volejbalový svaz

Češi se prezentovali sympatickým výkonem především v první a druhé sadě. Třetí set už patřil Srbům, kteří znovu prokázali, že jejich silnou zbraní je především útok.

"Nás může mrzet jediné a to jsou první dva sety, Protože dvě koncovky o dva body, to je smůla! Škoda, že nám chyběl ten poslední krůček, abychom tam uhráli alespoň jednu z těch koncovek. To si myslím, že by bylo docela dobré. Potom by se hrálo úplně jinak. Hlavně Srbům by trochu spadnul hřebínek po prohraném setu a museli by začít tlačit," konstatoval po utkání nejlepší hráč českého týmu - nahrávač Lukáš Ticháček. On sám zaznamenal šest es. Právě podání ale nebylo silnou stránkou poraženého celku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští volejbalisté na úvod ME prohráli

"Určitě servis jsme měli slabý, tam musejí alespoň 3-4 lidi jít za "bombou", abychom je odtlačili od sítě, a potom je mohli ubránit, takový tým. Oni vyloženě servis nekazili a dávali na nás, a čekali až my uděláme chybu. A ty chyby nám vždy přišly do koncovky. To my si dovolit nemůžeme. My s nimi musíme hrát agresivní servis a snažit se je odtlačit nebo dokonce dát nějaké eso," dodává dále Ticháček.

Na dlouhé rozebírání příčin úvodní porážky ale není příliš času. Už dnes čeká českou reprezentaci možná klíčové utkání evropského šampionátu proti Itálii.

"Já si myslím, že to nebude rozhodující utkání, ale musíme se o to pokusit, abychom alespoň něco předvedli, alespoň nějaký setík zkusit urvat. My se musíme zlepšit v podání. To bude platit na každý tým. Když dáme lepší podání a odtlačíme je, tak můžeme něco ubránit. Oni mají výborného nahrávače, a pokud budeme dávat "buchty", anebo pokud budeme kazit, tak nemáme šanci," říká na závěr Lukáš Ticháček. Souboj Česko - Itálie začíná v 16 hodin a 30 minut.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme