Nakládal: Sestavu, jakou mají Rusové, jsem viděl naposled na PlayStationu

Tři zápasy, devět bodů. Takový vstup do sezóny měla česká hokejová reprezentace. Po vítězství na Karjala Cupu dnes národní tým vstupuje do druhého turnaje Euro Hockey Tour. Tím bude Channel One Cup. Češi ho zahájí v 17 hodin a 30 v Helsinkách zápasem proti Finsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté prohráli ve druhém duelu Českých her v Brně s Finskem 2:3 v prodloužení | Foto: ČTK

Češi vyhráli poslední dva turnaje Euro Hockey Tour. Ještě v loňské sezóně ovládli domácí klání v Brně. Triumfovali také ve finském Turku. Jenže z úspěchu se žít nedá.

„Jakmile turnaj pomine, nesmí mít člověk ruce nahoře, ale musí vědět, že to je pomíjivé a už je to za námi. Před námi stojí nové cíle a nové zápasy, podle toho se musíme chovat,“ nabádá trenér Alois Hadamczik.

Finský výběr, na rozdíl od Švédska, Ruska nebo České republiky, sází především na hokejové mládí. Hráče z NHL v jeho sestavě nenajdete.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi vstoupí do Channel One Cupu utkání s Finskem

„Každý má nějakou strategii. Já jsem toho názoru, že nejlepší hráči, kteří jsou k dispozici, mají hrát. Nám taky chybí možná ještě deset hráčů, kteří tu mohli být, ale někteří jsou v zámoří a někteří třeba zranění. Takže taky nejsme úplně kompletní,“ říká Alois Hadamczik.

Právě jeho svěřenci by v konfrontaci s Finy chtěli navázat na měsíc staré vystoupení, kdy český výběr nasadil laťku hodně vysoko.

„Určitě ano, tím, že jsme to vyhráli a neztratili jsme ani bod a nedostali jsme gól při hře pět na pět, takže laťka je hodně vysoko. Ale když se člověk podívá na tým, který tu teď, nikdo neočekává nic jiného, než jak to dopadlo ve Finsku,“ zdůraznil obránce Jakub Nakládal.

Nadcházející turnaj podle jeho slov může uspokojit i ty nejnáročnější fanoušky.

„Když jsem na internetu viděl sestavu Rusů, říkali jsme si s Petrem Koukalem, jestli náhodou nejdeme na mistrovství světa. Takovou sestavu jsem viděl naposledy snad na playstationu. Bude to dobrý turnaj, těším se na něj, potkáme spoustu kvalitních hráčů, Švédi taky mají výborné mužstvo, i my. Pro diváky to bude hodně atraktivní turnaj.“

Úvodní duel Channel One Cupu s Finy rozehrají Češi v 17 hodin a 30 minut. Ve vysílání Radiožurnálu o jeho průběhu uslyšíte.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme