Nastoupit proti bývalé spoluhráčce nebylo pro beachvolejbalistku Slukovou snadné

Nehrají spolu ani rok a už se postaraly o nejlepší výsledek českého beachvolejbalu za posledních třináct let. Markéta Sluková s Barborou Hermannovou nečekaně získaly na evropském šampionátu stříbrné medaile.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Sluková a Barbora Hermannová získaly na mistrovství Evropy stříbrné medaile | Zdroj: ČTK

Ve švýcarském Bielu neprošly jen těžkou fyzickou zkoušku, ale také psychickou, protože se poprvé postavily proti bývalé partnerce Slukové, Kristýně Kolocové.

A to hned v úvodním kole play-off po postupu ze skupiny. Zápas zvládly lépe pozdější vicemistryně Evropy. První herní střet Slukové s Kolocovou, které společně obsadily páté místo na minulé olympiádě v Londýně, byl prý hodně emotivní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Setkání Markéty Slukové a Kristýny Kolocové v roli soupeřek nebylo jednoduché

„Tohle jsou věci, které se nedají jen tak vypustit. Myslím, že jsem bojovník, ale také povaha, která je hodně emočně založená. Samozřejmě to nebylo úplně snadné, když proti sobě máme stát. Míchaly se ve mně všechny možné emoce, ale jsem hrozně ráda, že jsem kolem sebe měla super tým,“ vyzdvihuje lidi kolem sebe Sluková.

Do týmu se před devíti měsíci zapojila její současná spoluhráčka Hermannová. Pro ni také nebylo příjemné hrát proti dvojici, v níž figuruje bývalá beachvolejbalová partnerka Slukové. Ona sama ale už něco podobného prožila, a tak mohla Slukové poradit, jak takovou situaci nejlépe zvládnout.

„Samozřejmě nás to nenechalo klidnou ani jednu. Už to máme ozkoušené z Antálie, kdy já jsem hrála proti Martině (Bonnerová). Vím, že mi hrozně pomohlo, když jsme o tom mluvily, vylila jsem si všechno, co mám na srdci, čeho se bojím,“ vysvětluje Hermannová.

Maki porazila Kiki. V osmifinále mistrovství Evropy jsou Sluková s Hermannovou

Číst článek

Stejný postup volila dvojice i teď a před utkáním vše probrala z různých stran, i když setkání nečekala tak brzy. „Já jsem v tu chvíli říkala: wow, to bude krutý,“ vzpomíná Hermannová.

Hermannová si tak připomněla letošní souboj v Turecku tentokrát proti své bývalé spoluhráčce Martině Bonnerové. Nicméně blíží se Kontinentální pohár, ze kterého se může Sluková s Hermannovou dostat na olympijské hry.

Paradoxně druhý pár, který jim může pomoct v cestě do Ria je ten s Kolocovou. V Norsku za čtrnáct dní totiž hrají dvě dvojice za Českou republiku, které mají vybojovat účastnické místo. Ta lepší do Brazílie pojede.

Štěpán Pokorný, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme