Návrat Žabovřesk mezi elitu si přejí i soupeři

Na české basketbalové scéně dlouhé roky platilo, že nejlepší ženský tým má Brno. Čtrnáct titulů mistryň republiky, čtrnáct triumfů v Českém poháru a triumf v Eurolize. Jenže za poslední dvě sezony lesk brněnského klubu značně vybledl a „Žabinám" se přestalo dařit. To, aby se vrátily zpět „do formy", si paradoxně přejí nejen jejich fanoušci, ale také protivníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brněnská basketbalistka Romana Hejdová (vlevo) v utkání Euroligy proti Montpellieru | Zdroj: ČTK

„Myslím si, že Brno je velmi dobrý tým a má před sebou ještě velkou budoucnost. To, že se někdy ve sportu někomu nedaří, je prostě sport. Brnu se v letošní sezoně nedaří v Eurolize, ale v té české hraje podle mě velmi dobré zápasy. Teď je jen třeba nehanět tu situaci a přát si, aby se Brno vrátilo v budoucnu tam, kde bylo," říká třeba trenér největšího brněnského rivala ZVVZ USK Praha Lubor Blažek.

„Ve sportu si takové chvíle prožije každý a já fandím tomu, aby se Brno vrátilo zase postupně tam, kde bylo," ukazuje obrovský kus empatie pražský lodivod, který nyní sám působí u reprezentace jako hlavní trenér.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návrat Žabovřesk mezi elitu si přejí i soupeři

Na současné krizi brněnského týmu se podepsalo hned několik věcí. Před dvěma lety opustily kádr dlouholeté opory Horáková, Vítečková nebo Kulichová, a náhradu za ně se vlastně dodnes nepodařilo pořádně najít. Kromě toho odešel z vedení klubu schopný manažer Jiří Hamza, jehož jméno mělo ve světě basketbalu ohromný zvuk.

„Ono když se sníží rozpočet na polovinu, těžko můžete získat nějakou oporu," krčí rameny trenér brněnského družstva Jan Bobrovský v narážce na fakt, že do kádru nemohl přivést hráčky takové kvality, jaké by si představoval. K tomu, aby tým podal výborný výkon, ale podle něj nestačí jen mít zkušené hráčky. U stávajícího kádru mu chybí jedna podstatná věc.

Bobrovský ještě vydrží

„Určitě nám chybí bojovnice, a to holkám vyčítám. I když jsou mladé, vůbec nebojují, a to je škoda," povzdechne si Bobrovský, ale prý to ještě chvilku vydrží.

Byla by opravdu škoda, kdyby se Brnu nepodařilo vyškrábat zpátky mezi evropskou elitu, vždyť klub s takovou tradicí a úspěchy tam rozhodně patří.

„Prohrát se může a někdy se nedaří, ale je třeba zvednout hlavu a tomu zvednutí pomoct a nejenom, někdy i sprostě, útočit. Myslím tím třeba i situaci Brna. Pevně věřím, že Brno ještě v Eurolize něco dokáže a že to bude znovu velký tým," říká Lubor Blažek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme