Návštěva Velké ceny Belgie F1 se návštěvníkům prodraží

U lázeňského města Spa v podhůří Arden se tento víkend jede Velká cena Belgie vozů Formule 1. Její návštěvníky čeká určitě zajímavá podívaná na rychlá auta a odvážné jezdce. Musejí se ale připravit také na to, že v areálu závodiště utratí hodně peněz. Belgický deník l´Avenir spočítal, že návštěva kvalifikací a samotného nedělního závodu přijde na 400 eur, tedy skoro 10 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Formule 1 Renault | Foto: Jan Říha

Nejvíce dají návštěvníci Grand Prix u letoviska Spa podle listu l´Avenir za vstupenky. Přitom deník počítá s tím, že se na závody vydá jen polovička rodiny. Tedy otec se synem starším 6 let.

Lístek na kvalifikace, tréninky a nedělní závod přijde tatínka na 160 eur a synka na 80. K tomu parkovné za každý den 10 eur. Vyplatí se koupit si program za dalších 10 a k zahození není ani pronájem malého televizoru za 70 eur. Ne všude jsou totiž vidět velkoplošné obrazovky. O možnosti dohlédnout přímo na jízdní dráhu nemluvě.

Obložená bageta pro tatínka, hranolky pro syna plus cola a pivo přijdou asi na 20 eur. Není možné také odjet bez suvenýru. Píše l´Avenir. Za ty průměrná rodina utratí asi 100 eur. Jen když si koupí tričko, čepici a deštník. Ten bude asi zvláště užitečný. Meteorologové totiž předpovídají, že piloti Formule 1 letos ve Spa pojedou v hustém dešti.

Pavel Novák, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme