Nedůstojné mlácení prázdné slámy, odmítl Kreml hackerský útok na antidopingovou agenturu

Jako nesmysl označil mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov obvinění, že za hackerskými útoky na databázi Světové antidopingové agentury WADA stojí Moskva. Jak agentura upřesnila, z jejího systému unikla tajná data sportovců týkající se olympijských her v Riu. Kreml popírá, že by měl s únikem cokoli společného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počítač, klávesnice, hacker, psaní na počítači, na klávesnici (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

Světová antidopingová agentura WADA oznámila další útok hackerů na svůj počítačový systém. Unikla z něj tajná data sportovců týkající se olympijských her v Riu. Za únik dat jsou podle agentury odpovědní ruští hackeři ze skupiny Fancy Bears, která je známá také pod jménem Car.

Podle BBC se skupina k odpovědnosti za hackerský útok přihlásila.

Ruští hackeři napadli naši databázi, tvrdí WADA. Unikly informace o amerických sportovcích

Číst článek

Mezi uniklými záznamy jsou i lékařská data tenisových hvězd Sereny a Venus Williamsových nebo čtyřnásobné vítězky z Ria ve sportovní gymnastice Simone Bilesové.

Moskva se od útoku jasně distancovala. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Pěskov prohlásil, že podobná obvinění jsou bez konkrétních argumentů jen mlácením prázdné slámy a neslouží ke cti Světové antidopingové agentury WADA.

Podle agentury může jít o pomstu za to, že znemožnila start ruských atletů na paralympioniků na olympijských hrách v Riu. Pěskov připomněl, že hackeři často ke svým útokům využívají počítačové sítě v třetích zemích, aby tím zmátli vyšetřovatele.

WADA nicméně trvá na tom, že do její databáze pronikli ruští hackeři ze skupiny Car. Agentura se stala terčem útoků už v srpnu, kdy hackeři napadli účet Rusky Stěpanovové, která dopingový skandál v ruském sportu pomohla rozkrýt. Útočníci se tehdy dostali například k informacím o jejím pobytu, které jsou tajné.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme