Nejdřív střelecký uragán, pak drama. Basketbalistky zůstaly na ME ve hře o postup

Na evropském šampionátu budou hrát české basketbalistky o postup do osmifinále. Svěřenkyním trenéra Lubora Blažka k tomu v rumunském Temešváru pomohla nejen výhra nad Ukrajinou 80:79, ale především střelecký uragán z první čtvrtiny.

Kateřina Elhotová patří v 25 letech k nejzkušenějším hráčkám reprezentace

Kateřina Elhotová patří v 25 letech k nejzkušenějším hráčkám reprezentace | Foto: Jan Mudra/ ČBF

Češkám, na rozdíl od zápasu proti Černé Hoře, vyšel začátek. Za první čtvrtinu nastřílely jedenatřicet bodů. Trenér Lubor Blažek marně pátral v paměti, jestli takový kousek v podání národního týmu vůbec pamatuje.

„U reprezentace nic takového nepamatuju, viděl jsem ale i čtyřicet. Výkon byl v úvodu velmi soustředěný, velmi dobrý, bylo vidět, že tým chtěl vyhrát,“ konstatoval trenér Blažek.

00:00 / 00:00

Trenér basketbalistek Lubor Blažek chválil po utkání s Ukrajinou své svěřenkyně za výkon úvod zápasu

Třiadvaceti body se na těsné výhře podílela Kateřina Elhotová. Ani ona si nevybavila utkání, ve kterém by Češky během jediné desetiminutovky tak střelecky zářily. Snad prý v dobách Evy Vítečkové.

„Když má slinu, tak dokáže udělat takové množství bodů. Doufám ale, že jsme si to nevystříleli, není to poslední zápas. Musíme to udržet,“ věří Kateřina Elhotová.

Těsná výhra, navíc poté, co soupeřky šly půl minuty před koncem poprvé do vedení, však má svou cenu. Nejen kvůli zachování naděje startu v osmifinálové skupině šampionátu.

České basketbalistky udolaly na ME Ukrajinu a drží šanci na postup ze skupiny

„Přidá nám to na psychice, jen doufám, že až přijdou lepší soupeři, tak podobný náskok neprohospodaříme. Musíme si držet svou tvář a nenechat se rozhodit rychlými koši po našich ztrátách,“ dodala opora ZVVZ USK Praha.

Dnes Češky hrají od 17 hodin s Francií. Přímý přenos celého utkání můžete poslouchat na streamu Český rozhlas Sport na našem webu nebo v mobilní aplikaci iRadio.

Pavel Petr, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít