Nejdůležitější závod v životě, říká kanoista Fuksa před startem na MS

Za týden odstartuje v italském Miláně mistrovství světa rychlostních kanoistů a českým reprezentantům vrcholí příprava. Velkou nadějí na zisk medaile a také na přímou kvalifikaci na olympijské hry v Riu v příštím roce bude kanoista Martin Fuksa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa těsně po zisku druhé medaile na Evropských hrách | Foto: Michal Jurman

Tlak před blížícím se šampionátem si ale nechce připouštět.

„Nervozita zatím vůbec nestoupá, teď to vůbec neřeším. Samozřejmě před závodem nervozita bude, ale teď není vůbec. Teď si užívám teplo,“ říká Martin Fuksa, který přišel po tréninku už v kraťasech, tílku, pantoflích a kšiltovce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoista Martin Fuksa se těší na mistrovství světa v Miláně. Bude to nejdůležitější závod v životě, říká česká medailová naděje.

Před vrcholem sezony byste v jeho hlase hledali nejistotu nebo nervozitu opravdu jen těžko. I tak si dobře uvědomuje, že světový šampionát spojený s olympijskou kvalifikací, je opravdu velký závod.

„Je to asi nejdůležitější závod, jaký jsem v životě jel. Ale půjdu do něj jako do každého jiného a budu se snažit udělat nejlepší výsledek.“

Pokud se ale Martin Fuksa do té doby nezraní, sám ví, že má na dohled dobrý výsledek.

„Když pojedu svůj standard, jaký posledních pár let jezdím, tak by to mělo klapnout. Ale uvidíme, jak mi to sedne,“ uvědomuje si Martin Fuksa, který bude v Miláně závodit poprvé. Zvyklý je na jiné kanály, a proto do Itálie vyrazil dřív, aby zjistil, co ho čeká.

 

Short shot from heat on national champs. 15' :)http://youtu.be/YzP3QIAefC8

Posted by Martin Fuksa on 4. srpen 2015

„Nikdy jsem tam nezávodil, tak jsem tam byl na jaře asi týden trénovat. Přišlo mi to v pohodě, akorát mě mrzí, že tam není vratný kanál a rozjíždějící lodě nám budou dělat vlny. To je trošku neregulérní a nemám to rád. Na druhou stranu to bude pro všechny stejné,“ říká Martin Fuksa

Jemu, stejně jako dalším českým rychlostním kanoistům, začíná mistrovství světa v Miláně přesně za týden.

Vojtěch Bureš, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme