Nejlepší za čtyři roky, hodnotí české plavce na ME trenér Kyněra

S pozitivní náladou se vrátila z evropského šampionátu v krátkém bazénu domů česká plavecká reprezentace. Její členové získali v polském Štětíně jednu medaili, vytvořili si osmadvacet osobních rekordů a k tomu přidali i čtyři české.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maskot plaveckého ME ve Štětíně objevoval nejen nové plavecké hvězdy, ale přinesl štěstí i české reprezentaci

Maskot plaveckého ME ve Štětíně objevoval nejen nové plavecké hvězdy, ale přinesl štěstí i české reprezentaci | Foto: Michal Jurman

"Myslím, že to poslední mistrovství Evropy v krátkém bazénu se nám povedlo asi nejlépe za celý čtyřletý olympijský cyklus. Výkonnost jde výrazně nahoru, letos jsme měli jedenáct finálových účastí, patnáct semifinálových a bronzovou medaili," říká spokojeně reprezentační trenér Jiří Kyněra.

Česká výprava obhajovala z minulého šampionátu v Eindhovenu jednu bronzovou medaili, přesně takovou získala díky Simoně Baumrtové. Finálových účastí bylo sice méně než v Nizozemsku, ale kvalita byla asi někde jinde...

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor Michala Jurmana s trenérem českých plavců Jiřím Kyněrou

Ano, úroveň se posunula někam jinam. Už před šampionátem jsem říkal, že bychom mohli získat dvě medaile. Počítal jsem s tím, že se to povede Báře Závadové, která do Polska jela po úspěchu na mistrovství světa v Šanghaji s velkými ambicemi, aspoň v mých očích. Skoro to vyšlo, nakonec nestačilo ani vylepšení českého rekordu o dvě a půl sekundy. Čtvrté místo je obrovská škoda, zasloužila si medaili.

Na mistrovství Evropy se představili i tři nováčci. Kdo z nich vás nejvíce potěšil?

Tomáš Plevko plaval výborně, vůbec špatně si nevedl ani Michal Lédl, oba podali vynikající výkon. A nejmladší z nich Jakub Kočař měl snahu, ale tolik mu to nevyšlo. Ale věřím, že má před sebou obrovskou budoucnost a příště se mu to podaří.

Hned čtyři dny po skončení mistrovství Evropy začne domácí šampionát. Ne vždy ale bylo mistrovství republiky až po vrcholné akci zimní sezóny. Nevnímáte to pořadí jako nešťatné třeba vzhledem k motivaci jednotlivých plavců?

Nevnímám to tak, byl jsem naopak jedním z iniciátorů, kteří říkali, že by nebylo špatné, kdyby mistrovství republiky bylo až po světové nebo evropské soutěži. Všichni, kteří jsou tady na mistrovství Evropy, mají formu, navíc je uvidí i všichni ostatní čeští plavci na domácím šampionátu. A myslím, že někteří neměli stoprocentní formu, tím pádem by mohla vyvrcholit až na mistrovství republiky.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme