Nejlepším sportovcem Evropy je Sebastian Vettel

Ani vítězství ve všech závodech sezóny nezajistilo atletce Zuzaně Hejnové vítězství v anketě o nejlepšího sportovce Evropy. Hejnová byla v této anketě 15., zvítězil pilot formule 1 Sebastian Vettel před tenistou Rafaelem Nadalem.

Sebastian Vettel během kvalifikace na GP USA

Sebastian Vettel během kvalifikace na GP USA | Zdroj: ČTK

Sebastian Vettel opanoval mistrovství světa formule jedna, když zároveň překonal několik rekordů svého krajana Michaela Schumachera. Se ztrátou 39 hlasů za ním skončil tenista Rafael Nadal, který se po sedmi měsících bez tenisu vrátil na kurty a stal se světovou jedničkou, když dokázal vyhrát 10 turnajů včetně French Open a US Open.

Suverénní byla ve své disciplíně také překážkářka Zuzana Hejnová, která na trati 400 metrů vyhrála všechny závody, ale skončila s 15 hlasy na 15 místě.

I když byla Hejnová zvolena nejlepší evropskou atletkou, třetí místo v anketě získal britský vytrvalec Mo Farah, který vyhrál na MS závody na 5 i 10 kilometrů.

Anketa o nejlepšího sportovce Evropy pořádaná agenturou PAP:
1. Vettel (Něm./formule 1) 166 b., 2. Nadal (Šp./tenis) 127. 3. Farah (Brit./atletika) 86, 4. Ronaldo (Portug./fotbal) 84, 5. Ribéry (Fr./fotbal) 82, 6. Mazeová (Slovin./sjezdové lyžování) 76, 7. Froome (Brit./cyklistika) 58, 8. Djokovič (Srb./tenis) 50, 9. Parker (Fr./basketbal) 45, 10. Björgenová (Nor./běh na lyžích) 34, ...15. Hejnová (ČR/atletika) 15.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít