Nejlepším střelcem za rok 2011 je David Kostelecký

Anketu o nejlepšího střelce za rok 2011 ovládl olympijský vítěz z Pekingu 2008 David Kostelecký. Druhý skončil jeho oddílový kolega z Dukly Hradec Králové Jan Sychra, na třetím místě pak Jakub Tomeček z Komety Brno. Pro Kosteleckého je to první triumf v této anketě v kariéře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Kostelecký | Foto: Petra Čechová

Jeho v anketě, jejíž výsledky byly dnes vyhlášeny v Brně, bylo přitom naprosto suverénní, získal 63 bodů, zatímco druhý Sychra ‚jen‘ 19, pouze o bod více než třetí Tomeček.

Sedmatřicetiletý Kostelecký má teď zimní pauzu před startem nové sezony, kdy se věnuje odpočinku, tréninku a rodině. Na nadcházející olympiádě v Londýně by měl patřit k největším nadějím na medailové umístění.

Za sebou má český brokař soustředění na Kypru, kde na konci února absolvuje také první závod. Ukázat by se měl i na světových pohárech v Londýně a Lonatu a také na kontinentálním šampionátu.

Anketu v kategorii juniorů vyhrála skeetařka Jitka Pešková z Komety Brno, která byla zároveň oceněna jako talent roku. Druhý byl plzeňský Jindřich Dubový a třetí místo ze seniorské kategorie zopakoval Jakub Tomeček.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme