Nemám myšlení vítězky, musím udělat změnu, plánuje po ME Simona Baumrtová

Plavkyně Simona Baumrtová odjíždí z izraelského mistrovství Evropy se dvěma pátými a jedním šestým místem. Zklamáním jsou pro ni nejen vlastní pocity, ale i ty od okolí a médií, které ji v jejích výkonech prý výrazně brzdí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová | Foto: Michal Jurman

„Není to deprese, ale vadí mi, jak všichni píšou, že zas nemám medaili. Najednou je ‚Mícy‘ (Jana Micky, pozn. red) čtvrté místo super a moje páté místo zklamání. To je tak nefér,“ snažila se dát nahlédnout do svých pocitů po 6. místě v závěrečném individuálním startu na mistrovství Evropy Simona Baumrtová.

Na znakařské padesátce obhajovala titul mistryně Evropy, jenže už toto porovnání podle ní není správné. Jakýkoliv tlak a velká očekávání ji totiž svazují, přestože se sportovním psychologem je za svoji dlouhou kariéru už jedna ruka.

Přehrát

00:00 / 00:00

další baumrtová.mp3

„Spolupracuju s ním už 7 let. Ale je strašně těžké pojmenovat, proč to nevyšlo. V tréninku mi to lítá, rozplavby a semifinále byly super. A v semifinále na 100 metrů znak jsem si asi nevěřila tolik, abych to rozjela rychleji,“ přemýšlí Baumrtová nad dvěma pátými a závěrečným šestým místem na ME.

Jasné je podle ní nyní to, že není na co čekat a musí udělat změnu. Nejen v tom, že v nadcházejícím roce hodlá startovat mnohem více na mezinárodních soutěžích než doma.

„Budu potřebovat ještě nový impuls. V těchto okamžicích rozhoduje hlava, proti ‚Kaťák‘ (Katinka Hosszuová, pon. red). Ta je nastavená tak, že je nejlepší a ví to. Tohle myšlení já nemám,“ plánuje už nyní rozšíření svého týmu Simona Baumrtová.

V jednom ohledu ale může mít v nadcházející sezoně klid. Účast na olympijských hrách v Riu si vybojovala už s předstihem.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme