Nemáme speciální požadavky, říká trenér volejbalistů Jan Svoboda

Volejbalové mistrovství Evropy začne ve Vídni, Innsbrucku, Praze a v Karlových Varech až 10. září. Už nyní ale mají reprezentační trenéři napilno. Nejenže pozorují hráče, plánují program přípravy, ale také třeba jako dnes, vybírají ubytování pro český celek. Společně s hlavním koučem Janem Svobodou a asistentem Milanem Hadravou vyrazil do Karlových Varů i reportér Petr Kadeřábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Svoboda u mikrofonu Českého rozhlasu | Foto: Alžběta Švarcová

První naše společná cesta vede ale do KV Arény, kde bude český tým hrát zápasy v základní skupině. U ledové plochy nás vítá správce stadionu Zdeněk Houdek. Oba trenéři se rozhlížejí po prostorách haly, ale nejvíce je zajímá, jak se bude pokládat hrací povrch

Přehrát

00:00 / 00:00

Nemáme speciální požadavky, říká trenér volejbalistů Jan Svoboda

"Na led se dá takový zákryt a na ten se položí palubovka. Zimou trpět ale nebudete," ujišťuje Jana Svobodu Zdeněk Houdek, ale to už kráčíme útrobami KV Arény směrem k šatnám.

"Jestli budeme mít dobrou nebo špatnou šatnu, to samozřejmě není záruka výsledku, ale je příjemné strávit těch deset dní v dobrém prostředí. Hlavně, aby se nám nelámaly hokejky," uzavírá s úsměvem prohlídku haly Milan Hadrava a my společně vyrážíme do hotelu Sanssussi, kde budou během šampionátu bydlet všechny výpravy hrající skupinu v Karlových Varech.

Na českých trenérech je aby pro své svěřence vybrali to nejlepší. "Všechna patra vypadají stejně a pokoje vypadají také stejně. Takže jestli si chcete pak vybrat, jestli chcete být nejvýš nebo nejníž. Máme buď velké letiště, nebo malé letiště," odpovídá trpělivě na dotazy Milana Hadravy manažerka Zuzana Klimešová.

Nakonec jsou ale oba trenéři na výsost spokojeni. "Nemáme speciální požadavky a ten hotel je opravdu pěknej. Příjemné prostředí a vyšli nám vstříc, takže se těšíme," říká při odchodu Jan Svoboda. Ve svém reprezentačním kalendáři si tak se svým asistentem mohou odškrtnout další položku. Už za dva dny ale vyráží na cestu do Francie, aby viděli v akci adepty reprezentačního dresu.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme