Němec Vettel chce při GP v Silverstonu stylově oslavit narozeniny

Letos extrémně vyrovnaný šampionát vozů formule 1 pokračuje dnes závodem na britském okruhu Silverstone. Motivaci k vítězství najdete samozřejmě u všech startujících pilotů, pouze u jednoho z nich je ale spojená i s údaji v občanském průkazu. Německý jezdec týmu Red Bull Sebastian Vettel by totiž rád v Británii stylově oslavil své 25. narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sebastian Vettel | Zdroj: ČTK

Čtvrtstoletí, orámované dvěma tituly mistra světa, oslavil rodák z Heppenheimu před pěti dny. Ryze sportovní oslavu by si ale rád užil teprve nyní v kokpitu svého monopostu, se kterým v Británii slavil triumf na tomto okruhu už před třemi lety.

„Na vítězství v Silverstonu v roce 2009 mám samé krásné vzpomínky. To místo je Mekkou motorismu a vyhrát zde alespoň jednou chce každý. Navíc fanoušci zde jsou skvělí a přejí vám, i když nejste britským jezdcem,“ užívá si pro všechny piloty stejných podmínek Vettel, který do dnešního závodu odstartuje ze 4. místa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Německý jezdec F1 Sebastian Vettel by si rád nadělil dodatečný dárek k narozeninám - vítězství v GP Velké Británie

Tedy hned za svým německým vzorem Michaelem Schumacherem, který se v předchozí Velké ceně Valencie poprvé od svého návratu do formule 1 vrátil na stupně vítězů.

„Třetí místo Michaela bylo skvělé jak pro něj, tak pro celou formuli 1. Umlčel tak celou řadu negativních kritiků. Samozřejmě bych byl ale rád, kdybych na tom podiu stál také…,“ smutně se Vettel vrací za svým vystoupením ve Španělsku, kde ho o jisté vítězství připravil vadný alternátor jeho vozu.

Napravit smůlu z Valencie, zopakovat si vítězné pocity z roku 2009, porazit největší legendu tohoto sportu Michaela Schumachera a zároveň oslavit své narozeniny. I s těmito výzvami vyjede dnes do závodu Sebastian Vettel.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme