Německý stolní tenista Boll získal na ME v Ostravě tři zlaté medaile

Německý stolní tenista Timo Boll ovládl mistrovství Evropy v Ostravě. Po zlaté medaili ze soutěže družstev a čtyřhry vybojoval titul mistra Evropy i ve dvouhře. Ve finále porazil krajana Patricka Bauma 4:1 na sety. Evropskou šampionkou mezi ženami se stala Běloruska Viktoria Pavlovičová, která zdolala v sedmi setech Rakušanku Liou Ťia.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý stolní tenista Timo Boll slaví titul mistra Evropy | Zdroj: ČTK

Timo Boll získal už třináct titulu mistra Evropy a překonal tak legendárního Švéda Jana-Oveho Waldnera, který vybojoval jedenáct zlatých medailí. Bollovi krajané Patrick Baum a Christian Süss přidali stříbro a bronz, což se povedlo naposledy Švédům v roce 1996.

Ve dvouhře žen zvítězila Běloruska Viktoria Pavlovičová, která tak ve 32 letech získala první zlato na velké akci ve dvouhře. Bělorusové tak vybojovali kompletní sadu medailí. V soutěži družstev získaly ženy bronz, mezi muži stříbro.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hodnocení ME ve stolním tenisu v Ostravě s ředitelem Nikolasem Endalem

Muži:

Dvouhra - semifinále: Baum (Něm.) - Schlager (Rak.) 4:3 (11, -6, -7, 9, -4, 1, 4), Boll - Süss (oba Něm.) 4:1 (11, 5, -2, 5, 9)

Finále: Boll - Baum 4:1 (9, 7, -7, 7, 9)

Ženy:

Dvouhra - semifinále: Vikt. Pavlovičová (Běl.) - Meleková (Tur.) 4:2 (10, -11, 7, 5, -9, 9), Liou Ťia (Rak.) - Paskauskieneová (Lit.) 4:1 (6, -8, 5, 8, 9)

Finále: Vikt. Pavlovičová - Liou Ťia 4:3 (12, 4, -7, 11, -3, -9, 7)

Čtyřhra - finále: Paskauskieneová, Fadějevová (Lit./Rus.) - Li Ťie, Timinová (Niz.) 4:0 (7, 9, 4, 9)

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme