Německý trenér volejbalistkám nechyběl. Nebylo to férové, ale mohlo to jen pomoct, říká kapitánka Havlíčková

České volejbalistky se přiblížily postupu na evropský šampionát. V úvodním barážovém utkání v Jablonci nad Nisou nedaly Slovenkám šanci a zvítězily jednoznačně 3:0 na sety. Úspěšný zápas zažily jen několik dní po zcela nečekaném a tak trochu zvláštním odstoupení Němce Alexandera Waibla z funkce hlavního reprezentačního trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitánka volejbalové reprezentace Aneta Havlíčková | Foto: ČTK

„Vůbec jsme nečekaly, jak to bude jednoduché. Věděly jsme, že máme výhodu, že hrajeme doma. Bylo tu hodně lidí, takže nás potěšilo, že zafandili,“ pochvaluje si smečařka Andrea Kossányiová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér utekl? Nevadí. Volejbalistky i tak vstoupily do baráže o ME suverénně

Češky jako by nad sítí postavily neprůstupnou zeď, Slovenky zničily neuvěřitelnými čtyřiadvaceti úspěšnými bloky a fanouškům v jablonecké hale dopřály jen hodně krátký volejbalový večer.

I pro reprezentantky samotné je překvapením, jak rychle bylo hotovo. Myslím, že rozhodoval první set, protože vůbec nevěděly, která bije. Bylo to super. Myslím, že to teď těžce nesou,“ dodává ke slovenskému týmu česká smečařka.

Na trenérské šachy už si možná ani nevzpomene, a ani z reakcí jejích spoluhráček není cítit, že by českým reprezentantkám kouč Waibl nějak zásadně chyběl, kvůli náhlému úprku u nich má vroubek.

České volejbalistky úvodní duel baráže o ME zvládly. Slovensko porazily 3:0

Číst článek

„Určitě se to nedělá, že by trenér odešel před nejdůležitějšími dvěma zápasy. Nebylo to vůči nám moc férové. Bylo to jeho rozhodnutí, ale myslím, že to týmu mohlo jen pomoct. Mám svůj názor, ale nerada bych ho publikovala,“ udržela se kapitánka Aneta Havlíčková.

Ani Waiblův nástupce Zdeněk Pommer se na toto téma zatím vůbec nevyjadřuje. „Okomentuju to až ve čtvrtek ráno,“ řekl krátce na dotaz ČRo. Tou dobou totiž za sebou budou mít jeho svěřenkyně i druhý barážový duel a snad také jistotu účasti na evropském šampionátu.

Odveta baráže o mistrovství Evropy se koná ve středu v Popradu. Češkám stačí uhrát dva sety.

David Nyč, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru