Nemocné Božence se splní sen. Díky projektu Sportovci Hrdinům dostane terénní vozík

Vánoce jsou také obdobím splněných snů, a tak se pětice známých sportovců rozhodla, že pomůže vážně nemocné holčičce. Čtyřletá Boženka trpí spinální muskulární atrofií, která ji omezuje i v těch nejobyčejnějších činnostech. Nedokáže sama jíst ani sedět, ale bojuje. Teď dostane terénní vozík, na který jí lidé v rámci projektu Sportovci Hrdinům nasbírali potřebných půlmilionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Boženka trpí spinální muskulární atrofií | Foto: FB Sportovci Hrdinům

„Inicioval to pětibojař Honza Kuf. Napadlo ho, že obzvlášť před Vánoci bychom mohli něco udělat, nejdřív jsme mysleli aukci. Pak nám prostě vyšlo všechno vstříc i Hithit, to všichni dělají zadarmo a jsou skvělí. Ten vozík je tak strašně drahý a opravdu se ten půl milion na to užije,“ přibližuje prvotní myšlenku olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková.

Společně s ní, už zmiňovaným Janem Kufem a dalším moderním pětibojařem Davidem Svobodou se do kampaně agentury Revolta připojili i vodní slalomář Vavřinec Hradilek a bývalý dvojnásobný světový šampion ve skikrosu Tomáš Kraus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pět známých českých sportovců se rozhodlo pomoci těžce nemocné malé Božence. Do projektu Sportovci hrdinům se i díky nim zapojilo přes 500 lidí

Všichni přispěli ať už hmotně, nebo zážitkově a lidé na webu Hithit věnujícímu se crowdfundingu - tedy hromadnému financování - mohli různými částkami pomoci Božence.

„Je to super. Jsem nadšená, takže Honza mě oslovil, jestli bych tam nepřidala nějaká trička a věci. Je tam i hodina pumptracku se mnou a takové věci, takže je to super, že všechno půjde a Bóža bude moci jezdit jako bláznivá po lese,“ raduje se Samková.

Velký zájem byl také o další zážitky, které byly během tří týdnů vyprodány. Například lekce plavání, šermu a sportovní střelby s Janem Kufem a Davidem Svobodou, pádlování s Vavřincem Hradilkem a také cykloprojížďka přírodou Děčínska s Tomášem Krausem.

„Honza mi o tom řekl a původně jsem šel do částečné podpory, ale potom jsem se do toho připojil naplno. Přišlo mi, že ten projekt má cenu a že síla nebo ty věci, které proto budu dělat, jsou dobře investované. Ohromně mile mě to překvapilo, moc se mi to líbí, protože je to na dobrou věc a lidé jsou zřejmě mnohem lepší, než si myslíme,“ doplňuje pozitivně legenda světového skikrosu Tomáš Kraus.

Jakub Marek, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme