Nemocný Štybar si radši namlouval, že písek je sníh. Marně

V belgickém Koksijde skončil světový šampionát cyklokrosařů. Češi tentokrát zůstali bez medaile. Nejlepším umístěním byla osmá příčka Radomíra Šimůnka v elitní mužské kategorii a stejná pozice v případě Kateřiny Nash. Zdeněk Štybar po zdravotních problémech obsadil třinácté místo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketa Sportovec roku 2010 - Zdeněk Štybar, cyklokros | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Závod elitní mužské kategorie se brzy po startu proměnil v šampionát Belgičanů. Sedm se jich postavilo na start a tak také skončili. Nikoho před sebe nepustili. Vyhrál Niels Albert, Radomír Šimůnek jako nejlepší ze zbytku světa obsadil osmou příčku. Jak přiznal v cíli, sáhl si na dno. Dojel vyčerpaný, ale spokojený. A nadvláda Belgičanů?

"Mě to nepřekvapilo, oni se na to chystali hodně dlouho, byla to pro ně alfa a omega celé sezóny a my se musíme dál připravovat," tvrdil Štybar. Přesto, nebyla přeci jen šance se mezi onu sedmičku propracovat? Bere osmé místo za maximum?

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v belgickém Koksijde sledoval MS v cyklokrosu Pavel Petr

"Jel jsem, co ve mně bylo. Dobře jsem odstartoval, ale síly ubývaly a písek byl čím dál těžší. Je to jiné, než na sněhu, pomáhal jsem si právě tím, že jsem jel ve sněhu." Radomír Šimůnek jako nejlepší z Čechů ale získal skalp Zdeňka Štybara. Jaký význam této skutečnosti dává? "Vůbec žádný. Kdybych přijel první a Štyby druhý, tak bych byl radši. Zkrátka jsem osmý a jemu je jedno, kolikátý byl, když neobhájil titul. On je dvojnásobný mistr světa a to se jen tak někomu nepodařilo."

Zdeňka Štybara provázely v Koksijde zdravotní problémy, den před startem závodu zápolil s horečkou. Přesto se po startu snažil držet s Belgičany krok. "Zlomil jsem se ve chvíli, kdy bylo jasné, že nemám šanci asi ani na pódium. Závod jsem si jel užít, čekal jsem, že proti mně bude celá Belgie, ale nakonec ještě stáli za mnou."

Závod žen ovládla Marianne Vosová z Nizozemska. Kateřina Nash v konečném účtování brala osmou příčku.

"Dala jsem ze sebe všechno, zklamání to je, ale někdy to zkrátka nejde tak, jak jsem chtěla. Malá chyby znamenala hodně, ale neměla jsem tak dobré chyby, abych se dotáhla," říká Kateřina Nash. Pavla Havlíková skončila jedenáctá a Martina Mikulášková dojela v závodě žen dvaadvacátá. Češi na mistrovství světa poprvé od roku 1999 zůstali bez medaile.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme