Nemohl jsem udržet nohy na pedálech. Prokop byl na Dakaru kousek od vyřazení

Rallye Dakar dnes pokračuje sedmou etapou mezi bolivijskými městy La Paz a Uyuni. V kategorii aut do měřeného úseku vyrazí i český pilot Martin Prokop s Fordem Raptor, který je po polovině soutěže celkově šestnáctý. Klidně už ale mohl být mimo hru. Reportér Jan Říha se Martina Prokopa nejdřív zeptal na hodnocení letošního ročníku Rallye Dakar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Prokop | Foto: Martin Prokop Official

Zatím je to fakt úplně jiný Dakar než loni. Je opravdu těžký. I když pořadí není takové, jaké bych si představoval, jsem rád, že pořád jedeme, že pokračujeme. Plán je dojet do cíle. Jsme v zatím v půlce, jsme tady, takže zatím cíl plníme.

Do rallye jste vstupoval nemocný. Stačil jste se za tu první část uzdravit?

Přehrát

00:00 / 00:00

Automobilový závodník Martin Prokop byl na letošní Rallye Dakar kousek od vyřazení

Musím říct, že bylo vidět, že nejsem úplně ve své kůži, že nejsem uvolněný. Nebyl jsem schopný přejet trialové pasáže v pohodě. Postupně jsem se do toho ale dostal. Nachlazení jsem vypotil. Ty první etapy samozřejmě nebyly ideální, ale už to necítím.

V horku v Argentině vám odešlo chlazení v autě, málem jste si spálil nohy, popište tyto okamžiky.

Byli jsme pořád někde v blátě a to bylo příčinou těch všech problémů. Chladiče se nám zalepily, auto přestalo chladit, přehřívalo se. Častokrát se mi auto dokonce zastavilo, jednotka to shazovala, protože voda měla 134 stupňů a olej přes 160. To by většina motorů nevydržela, a už bychom si to štrádovali domů. Ale tahle americká potvora má tuhý kořínek. Horko v autě bylo strašné. Nemohl jsem udržet nohy na pedálech. Bylo to jako chození po žhavém uhlí. Byl jsem rád, že jsme dojeli do bivaku. Teď je zase jiný extrém. Klepu zuby, jak jsem zmrzlý. Letošní Dakar je opravdu různorodý, jak výsledky, tak podmínkami.

Bivak v Bolívii je vytopený, všude je bláto a bažiny...

Takovou průtrž mračen jsem dlouho neviděl, už mě do bivaku nechtěli ani pustit, ale byl tam zbytek týmu, tak jsem se tam naštěstí dostal. Půlku dopoledne jsme řešili jenom to, jak vyndat techniku ven. Tohle musíte milovat, abyste to absolvovali.

Jan Říha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme