Nemůžeme přestat hrát v obraně, když se nám nedaří v útoku, nabádá Satoranský

Místo toho, aby si v něm zajistili postup do osmifinále mistrovství Evropy, bylo utkání proti Lotyšsku pro české basketbalisty jedním velkým rozčarováním. Špatná obrana, mizerná střelba z delší vzdálenosti i hranice trestných hodů znamenaly nakonec první porážku na turnaji. Spokojený tak nebyl ani 22bodový střelec Tomáš Satoranský.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Satoranský, jeden z lídrů českého reprezentačního výběru

Tomáš Satoranský, jeden z lídrů českého reprezentačního výběru | Zdroj: ČTK

„Je to zklamání,“ přiznal rozehrávač českého týmu.

Zažíváte poprvé na mistrovství Evropy zklamání. Tomáši, kde byl dnes problém?

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáše Satoranského mrzely po prohře s Lotyši přecházené volné střely v útoku a přístup k obraně

Problémy nám dělala jejich kombinovaná obrana, hlavně ve druhé čtvrtině, kdy jsme nebyli schopní dát koš, přestože jsme měli volné střely. To se pak projevilo i v obraně. Nemůžeme v ní přestat hrát, když se v útoku nedaří.

Ve třetí čtvrtině jsme nechali soupeře pět minut na dvou bodech, opět jsme ale neproměňovali volné střely a šestky. Můžeme být rádi, že jsme se ke konci trochu chytli a zápas skončil o sedm bodů.

Čím to bylo, že se nedařilo střelecky? Z tříbodové vzdálenosti jste měli dlouho úspěšnost devět procent.

Když se nepromění pět lehkých střel, tak o tom hráči najednou začnou přemýšlet. Blbé bylo, že jsme na začátku přecházeli některé střely, to se nemělo stát. Zbytečně jsme se nutili do těžších střel a nájezdů. Pak to začalo vypadat špatně i v obraně. Z toho se musíme poučit. Nikdy nepřestat hrát v obraně, naopak hrát naši hru a hledat lepší útočné pozice.

Poprvé bez výhry. Čeští basketbalisté podlehli na ME domácímu Lotyšsku

Číst článek

Není špatně, že právě po takové prohře vás čeká den volna a bude čas o ní přemýšlet?

Myslím, že ne. Celý tým volno přivítá, bylo opravdu náročné hrát ve třech dnech za sebou tak náročná utkání. Naopak si můžeme trochu provětrat hlavy a připravovat se o den navíc na Belgičany, kteří předvedli velkou sílu, když porazili Litevce. Nebude to nic lehkého, jsou velice agresivní tým.

Papírově nejsilnější soupeři Belgie a Litva vás čekají na závěr. Na turnaji se ale ukazuje, že každý může porazit každého…

Myslím, že nakonec nebudou papírově nejsilnější soupeři. Jsou tady týmy, kterým sedí jiný styl lépe, jako třeba nám Ukrajinci, takže to bude záviset jen na tom, jak se připravíme. V ostatních zápasech se budou dít ještě velké věci a my se musíme soustředit jenom na náš výkon.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme