Neporažené basketbalistky USK vévodí v Eurocupu základní skupině

Basketbalistky USK Praha v Eurolize vyhrály i čtvrté utkání a dostaly se do čela základní skupiny C. Vysokoškolačky totiž zvítězily na palubovce polských Polkowic 67:64. Po dvou výhrách padly hráčky IMOSu Brno v Madridu s místním Rivasem 60:78.

Utkání 2. kola Evropské ligy basketbalistek - 2. zápas: ZVVZ USK Praha - Galatasaray Istanbul, 22. února v Praze. Ilona Burgrová z USK Praha (vpravo) a Ann Wautersová z Istanbulu. | Zdroj: ČTK

Pražanky prožívají nejlepší start do evropské soutěže ve své historii a i do utkání v Polkowicích na soupeřky vlétly a rychle se ujaly vedení 15:1. Domácí celek tažený bývalou rozehrávačkou USK Jelenou Škerovičovou ovšem nic nevzdal a postupně manko umazával.

Ve třetí čtvrtině se svěřenkyním trenérky Hejkové přestala dařit obrana a domácím povolily stejně bodů jako za celý první poločas. V úvodu poslední části se tak Polkowice dotáhly na rozdíl jediného bodu 52:53, ale klid Pražankám vzápětí vrátila klíčovou trojkou Eva Vítečková.

Navíc se pak prosadily i nejlepší střelkyně USK v Eurolize Jelena Dubljevičová a také Kateřina Elhotová, znovu z toho bylo vedení o osm bodů, které už hostující hráčky nepustily.

5. kolo Evropské ligy basketbalistek:

Skupina C:
Polkowice - ZVVZ USK Praha 64:67 (10:21, 25:31, 50:53)
Nejvíce bodů: Snellová 22, Škerovičová 12, McCarvilleová 11, Oblaková 10 - Dubljevičová 22, Vítečková 17, Vaughnová 15, Elhotová 8. Fauly: 18:20. Trestné hody: 20/14 - 14/8. Trojky: 6:5

Skupina B:
Rivas Madrid - BK IMOS Brno 78:60
(25:18, 40:31, 58:43)
Nejvíce bodů: Casasová 21, Allisonová 14, Nichollsová 11 - Keyová 12, Pecková 11, Hanušová a Jalčová po 9, Vlková 8. Trestné hody: 25/17 - 17/12. Fauly: 18:17. Trojky: 3:6

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít