Neuvěřitelná bilance basketbalistů Golden State. I po 16 zápasech jsou bez porážky

Basketbalisté Golden State v noci na dnešek měnili historii NBA. V klidném tréninkovém tempu porazili i Los Angeles Lakers a připsali si rekordní šestnáctou výhru v řadě od začátku sezony. Warriors tímto z historických tabulek vymazali rekordní počiny hráčů Washingtonu, kteří ročník 1948/49 zahájili sérií 15 výher v řadě, a Houstonu, jimž stejně dobře vyšel start v sezoně 1993/94.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stephen Curry je hlavním tahounem Golden States. Zatím si drží průměr více než 32 bodů na zápas | Zdroj: Reuters

Fanoušci v Golden States v oaklandské aréně po zápase bouřlivě jásali a hlavní hvězda domácích Stephen Curry jim za jejich podporu hned děkovala.

„Vidíte sami, jak nás podporují. Jsou to nejlepší fanoušci v NBA. Chodí se sem bavit naším basketbalem, který je vynikající stejně jako oni. Je to krásný pocit a my se pokusíme tuhle atmosféru udržet," řekl bezprostředně po utkání střelec 24 bodů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisté Golden State v noci na středu oslavili 16. výhrz v řadě

Hráči Golden State přepsali historii po výhře 111:77 nad Los Angeles Lakers. Takovou jízdu, při které ani jednou v nové sezoně nenašli přemožitele, po zisku titulu nečekali. Mistrovská kocovina, jakou známe i v České republice aktuálně třeba u hokejistů Litvínova, tedy naštěstí pro ně nepřišla.

„Žádnou kocovinu kupodivu nemáme, naopak. Po finále jsme si řekli, že musíme být v další sezoně stejně dobří, ne-li ještě lepší a to se asi podařilo. Plníme věci, které máme, proto se nám daří. Nyní stačí v tom jen pokračovat," dodal pro stanici ESPN nejužitečnější hráč loňského ročníku NBA Stephen Curry.

Ten se svými spoluhráči zatím předvádí velmi dobrou týmovou hru, a když se týmu nedaří, tak se na něj můžou všichni spolehnout. Dokázat to může i v noci na sobotu, kdy basketbalisté Golden State odjedou jakožto noví rekordmani do Phoenixu, kde můžou vynikající šňůru prodloužit.

Štěpán Pokorný, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme