Newhall-Caballero a Columbus Givens. Czech Bowl bude i soubojem amerických quarterbacků

O titul v Czech Bowlu se i letos utkají ve finále české ligy amerického fotbalu Prague Black Panthers a Příbram Bobcats. Oba celky sází na zámořské quarterbacky, kteří by měli být hlavními hvězdami zápasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: licence CC-BY-NC-ND 2.0, Alexander Schimmeck

Loňský Czech Bowl byl jednoznačnou záležitostí Panthers. Jenže letos pražský celek většinou nastupoval v české lize bez hlavních opor s převážně domácími, mladšími hráči, kteří proti Příbrami jednou se štěstím vyhráli a jednou jim Bobcats uštědřili debakl.

„Po akvizici nového quarterbacka jsme se posunuli zase o krok dopředu. V útoku jsme instalovali nové schéma,“ vysvětluje důvody zlepšení Zbyšek Lavička, koordinátor příbramského útoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle Daniela Leška mají příbramští Bobcats ve svém týmu jednoho z nejlepších quarterbacků v Evropě

Středočeský klub na amerického quarterbacka v ofenzivě hodně sází. A Columbus Givens se mu v sezóně odvděčil 22 touchdowny.

„Oproti loňskému finále se cítíme rozhodně silnější na ofenzivní lajně, kde nám Panteři dělali velké problémy, tlačili na našeho quarterbacka. Columbus Givens je mnohem silnější než ten loňský. Pokud na něj někdo zatlačí, tak tomu tlaku dokáže utéct,“ vyzdvihuje Zbyšek Lavička Givensovy přednosti.

Potrápit by měl Givens i obranu Black Panthers v nejsilnějším složení. První defenzivní lajna Pražanů se ale s první příbramskou ofenzivní lajnou letos zatím nestřetla.

„Bude zajímavé sledovat, jestli Columbus Givens bude mít víc času. Jsme trochu slabší na pozici defensive back, on je zase velmi mobilní,“ srovnává pražský univerzál Jan Dundáček.

Dundáček hraje v klubu v rakouské lize na rozdíl od reprezentace a české ligy spíše wide-receivera a jinak tomu asi nebude ani v Czech Bowlu, kdy přepustí režisérský post dalšímu americkému quarterbackovi.

Kyle Caballero s výstrojí na americký fotbal | Foto: František Kuna

Panthers totiž opět podpoří Kyle Newhall-Caballero. Muž, který dvakrát po sobě získal cenu MPV pro nejužitečnějšího hráče rakouské ligy a který má i krátkou zkušenost se zámořskou NFL, kde působil v týmu Oaklandu Raiders.

„Je jedním z nejlepších quarterbacků v Evropě,“ hrdě představuje svůj útočný klenot sportovní ředitel Daniel Leško.

Newhalla-Caballera vychvaluje i jeho kolega Jan Dundáček. „Loňská sezona pro něj byla ještě trochu lepší, ale i letos měl neuvěřitelná čísla. Je navíc chytrý kluk. Hrál na Yale university, která je účastníkem Ivy League, soutěže prestižních univerzit, kde nutí hráče, aby i studovali,“ říká.

Že Czech Bowl bude jen soubojem amerických qaurterbacků si Dundáček ale nemyslí. „Ve výsledku to jsou šachy s lidmi, kde pinč může porazit koně. My máme lepší celkový průměr hráčů, a když budeme dělat postupné malé kroky, budeme v pohodě,“ věří.

Jakub Kanta, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme