Nibali zaútočil v Alpách a vyhrál 19. etapu Tour, celkový lídr Froom dojel třetí

Italský cyklista Vincenzo Nibali vyhrál alpskou 19. etapu Tour de France. Za ním dojel Kolumbijec Quintana, který na druhém místě snížil náskok lídra závodu Chrise Froomea na 2:38 minuty. Nejlepší z Čechů Roman Kreuziger dojel na 17. místě.

Vincenzo Nibali se raduje v cíli 19. etapy Tour de France

Vincenzo Nibali se raduje v cíli 19. etapy Tour de France | Zdroj: ČTK

Vincenzo Nibali zaútočil ve stoupání na Col du Glandon přesně ve chvíli, kdy viděl, že má celkový lídr Chris Froom mechanický problém a na chvíli zastavil.

Italovi nástup vynesl etapové vítězství a Froomovu zlobu. Nibali vyhrál o 44 vteřin před Kolumbijcem Quintanou, Froom byl třetí. Celkově má náskok dvě a půl minuty právě na Quintanu.

00:00 / 00:00

19. etapu Tour de France sledoval reportér Radiožurnálu Tomáš Kohout

Nejlepším Čechem byl Roman Kreuziger, který dojel na 17. místě a stejné pořadí mu patří i v celkové klasifikaci Tour de France.

Jan Bárta je celkově pětadvacátý, Leopold König dorazil do cíle po pádu s odřenými koleny a pravým bokem na 61. místě, Zdeněk Štybar dokončil etapu na 114. příčce.

Tour de France - 19. etapa: Saint-Jean-de-Maurienne - La Toussuire (138 km):
1. Nibali (It./Astana) 4:22:53, 2. Quintana (Kol./Movistar) -44, 3. Froome (Brit./Sky) -1:14, 4. Pinot (Fr./FDJ), 5. Bardet (Fr./AG2R), 6. Valverde (Šp./Movistar), 7. Mollema (Niz./Trek), 8. Gesink (Niz./LottoNL), 9. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 10. S. Sánchez (Šp./BMC) všichni -2:26, ...17. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -8:05, 24. Bárta (ČR/Bora-Argon) -11:41, 61. König (ČR/Sky) -25:30, 114. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -29:12.

Průběžné pořadí: 1. Froome 78:37:34, 2. Quintana -2:38, 3. Valverde -5:25, 4. Nibali -6:44, 5. Contador -7:56, 6. Gesink -8:55, 7. Frank (Švýc./IAM Cycling) -12:39, 8. Mollema -13:22, 9. Bardet -14:08, 10. Rolland (Fr./Europcar) -17:27, ...17. Kreuziger -57:49, 25. Bárta -1:19:49, 68. König -2:35:21, 97. Štybar -3:07:54.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít