Nováček v NBA Lillard vyhrál Portlandu zápas v poslední sekundě

Basketbalisté Portlandu zvítězili v nočním programu NBA nad New Orleans 95:94 díky proměněné trojce nováčka Damiana Lillarda v poslední vteřině. Los Angeles Lakers zabrali a porazili Philadelphii 111:98, Kobe Bryant si připsal 34 bodů.

Portland porazil New Orleans. Ilustrační foto

Portland porazil New Orleans. Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Portland se ale o vítězství nad New Orleans musel poprat, protože přišel v průběhu druhého poločasu o šestnáctibodový náskok. Čtyři sekundy před koncem byl stav vyrovnaný 92:92, ale Damien Lillard stihl proměnit trojkovou střelu a Hornets už stačili jen snížit.

Los Angeles Lakers se na palubovce Philadelphie skvěle povedl první poločas, během kterého trefili deset trojkových pokusů a celkem nastříleli 60 bodů. Hned šest hráčů Lakers se dostalo do dvouciferných čísel, nejlepším střelcem byl s 34 body Kobe Bryant.

Toronto zaznamenalo šestou výhru, když porazilo Houston 103:96, k čemuž napomohl triple-doublem José Calderón, připsal si 17 bodů, 14 asistencí a 10 doskoků, navíc si nepřipsal ani jednou ztrátu.

NBA:

Philadelphia - LA Lakers 98:111, Portland - New Orleans 95:94, Sacramento - Denver 97:122, Toronto - Houston 103:96.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít