Nové Město na Moravě hostí SP horských kol, Kulhavý pojede v neděli

Nejlepší sportovci světa se umí soustředit na ty nejdůležitější zápasy či závody a v nich zpravidla vítězí. Někteří z nich si rádi zvednou sebevědomí triumfem i na menších akcích, jiní je zase s klidnou hlavou vypouštějí. Do druhé kategorie patří úřadující mistr světa i Evropy v kategorii horských kol Jaroslav Kulhavý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V první řadě se na startu seřadili (zleva) Hynek, Kulhavý, Hermida, Käss | Foto: Jakub Kanta

Když se loni jel v okolí Londýna testovací předolympijský závod, suverén sezony Jaroslav Kulhavý skončil pro mnohé překvapivě pátý. Důvod? Takhle nemusel na vyhlašování vítězů a ušetřený čas věnoval dalšímu tréninku.

V lednu si přípravu zpestřil republikovým šampionátem v cyklokrosu, ale vystačil si jen s třemi okruhy a naposledy tuto středu nedokončil exhibiční Pražské schody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biker Jaroslav Kulhavý se soustředí na nedělní Světový pohár v Novém Městě na Moravě, Pražské schody proto nedokončil

"Tempo bylo rychlejší, než jsem potřeboval, chtěl jsem trošku šetřit síly na nedělní Světový pohár. Byl bych nerad, kdybych byl unavený, takže to spíš byla jistota pro tu neděli," říkal Jaroslav Kulhavý po svém odstoupení.

I z jeho slov je patrné, že se nerad pouští do zbytečných dobrodružství. A tím by v jeho případě byl také start v dnešních sprintech Světového poháru, protože ty nejsou jeho doménou.

Tou jsou naopak klasické závody na horských kolech, které se v Novém Městě na Moravě konají právě v neděli. Domácí publikum se své hvězdy tedy dočká až v nich.

Alena Benešová, Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme