Nové Město na Moravě láká milovníky horských kol na závody Světového poháru

Až dvacet tisíc cyklistických nadšenců očekávají organizátoři Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. První ze čtyř závodů na Vysočině začne dnes v 16:30 hodin, kdy odstartují bikerky do 23 let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Kulhavý (vpravo) po boku nového mistra světa Nino Schurtera ze Švýcarska

Jaroslav Kulhavý (vpravo) po boku nového mistra světa Nino Schurtera ze Švýcarska | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Hlavní nápor fanoušků pak očekávají pořadatelé i zítra, kdy se na trať vydají zbývající tři kategorie včetně elitních mužů i žen.

„Vše je strašně závislé na počasí. Předpověď je, že by mělo pršet v noci a zítra by mělo být hezky, takže by to mělo se štěstím vyjít. Když se budeme pohybovat mezi 15 a 20 tisíci, tak budeme rádi, že si diváci opět najdou cestu do Vysočina Areny,“ věří šéf organizačního výboru Petr Vaněk.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Městě na Moravě bude víkend patřit milovníkům horských kol. Na závody Světového poháru se očekává návštěva až 20 tisíc fanoušků.

Závod v Novém Městě na Moravě patří k nejlepším a nejoblíbenějším v celém seriálu jak podle odborníků, tak podle samotných bikerů a hlavním důvodem je fantastická kulisa.

„Neuvěřitelná atmosféra, kterou tu vytvoří diváci. Musím strašně pochválit českého diváka, jak dokáže fandit všem závodníkům, nejen českým. To se závodníkům z celého světa líbí, to na žádném jiném závodě nezažijí,“ těší pořadatele.

Jeho slova potvrdil i vítěz posledních tří závodů v Novém Městě na Moravě - Švýcar Nino Schurter. Druhý muž z poslední olympiády mluví o trati v lese Ochoza jako o úžasném místě, i když zdejší trať patří k velmi těžkým.

On i jeho přemožitel z Her v Londýně Jaroslav Kulhavý se představí v neděli ve 14:15 hod. a organizátoři radí fanouškům, aby přijeli včas. „Příjezdové komunikace mají nějakou kapacitu, takže nechávat to na poslední chvíli není dobré. Je lepší si v neděli přivstat, než přijít později," radí Petr Vaněk.

 

Tento víkend budou všichni na Vysočině!!!

Posted by Bike Vysočina on 20. květen 2015

Nedělní program začne mužskou kategorií do 23 let už v 9 hodin. Pokud se ale diváci budou řídit radami pořadatelů, mělo by všechno proběhnout hladce, což by bylo dobré i směrem k příštímu roku, kdy přivítá Vysočina Arena světový šampionát.

„Organizace nebude jiná než v letošním roce. Jde o drobnosti ohledně kontroly vstupů a logistiky areálu," dodává Petr Vaněk, že zkušený tým, který se stará o závody Světového poháru na Vysočině, nehodlá měnit už osvědčené postupy z posledních let.

Vojtěch Bureš, Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme