Novou sezonu ligy basketbalistek okoření návrat hvězd

Nejužitečnější hráčka mistrovství světa 2010 i historicky první Češka draftovaná do zámořské WNBA. Obě můžete na vlastní oči sledovat v novém ročníku Ženské basketbalové ligy, který startuje v úterý. Hvězd ale bude letos v české nejvyšší soutěži zářit mnohem víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková při rozhovoru po utkání s Brnem | Foto: Tereza Jelínková

Dvě hráčky s příjmením Horáková, tedy Hana a Eva, by měly jednoznačně vyčnívat. Právě ony totiž udělaly v posledních dvaceti letech českému ženskému basketbalu ve světě největší reklamu a o to větším svátkem je nyní jejich návrat na české palubovky.

Do nejvyšší soutěže se navíc vracejí i další reprezentantky Veronika Bortelová nebo Edita Šujanová. Letošní sezóna ženské ligy by tak měla opravdu patřit k tomu nejlepšímu za poslední roky.

"Velice mě těší, že ty hráčky, které se vracejí, mohou předat zkušenosti těm mladším. Věřím tomu, že návrat hvězd ze světa pomůže zase naplnit haly, jako tomu bylo dřív," doufá za ligové kluby jejich guvernér Ladislav Jirsa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Ženské basketbalové ligy se vracejí například Hana a Eva Horákové

Komu by navíc nestačily pouze české hráčky, přijde si také na své. V lize se totiž objeví více než třicet cizinek, mezi kterými nechybí hvězdy WNBA jako například dvojice USK Brunsonová s Vaughnovou.

Letošní sezóna Ženské basketbalové ligy zkrátka drží všechny trumfy, které slibují mimořádnou podívanou.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme