Nymburk blízko postupu do další fáze EuroCupu

Nymburští basketbalisté dali zapomenout na dvě ligové porážky. V důležitém utkání základní skupiny Euro Cupu porazili v Pardubicích italskou Lauretanu Biella 84:60. V případě výhry na palubovce lotyšského Ventspilsu tak mohou za týden slavit postup do další fáze soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka slaví v Eurocupu výhru nad Biellou | Zdroj: ČTK

Už při losování základní skupiny Euro Cupu zaznívaly z nymburské kabiny hlasy přikládající velkou důležitost vítězstvím při domácích zápasech. Ostatně, platí to nejen pod bezednými koši. Jisté však je, že Nymbuští si pochopitelně chtěli zajistit účast v další fázi soutěže a povinnost jim i proto velela v předposledním duelu před cestou do lotyšského Ventspilsu vyhrát.

„Teďka jsme měli nůž na krku. Pokud bychom jeden ze dvou zápasů prohráli, tak by byl konec. Ještě to bylo podložené tím, že v Bambergu se nám to moc nepovedlo, takže jsme museli, aby byla jistota dvou vítězství a postupu, tak vyhrát určitým rozdílem, což se podařilo. Takže první krok jsme udělali," říkal hráč Nymburka Radek Nečas.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Nymburce panuje po eurocupovém vítězství nad Biellou spokojenost

Zároveň ale dodal, že postup ještě zaručený není. „Příští týden to nebude určitě nic jednoduchého. Ventspils sice ještě nevyhrál zápas, ale na domácí palubovce určitě bude nepříjemný, bude si věřit střelecky. Takže myslím si, že zatím jsme udělali půlkrok a to nejtěžší, přeskočení do dalšího kola, nás čeká až příští týden."

Ještě před zápasem s Biellou se ale diskutovalo i o další otázce. Nymburk prohrál poslední dvě ligová utkání. Nemohla tato skutečnost ovlivnit psychickou pohodu mužstva před rozhodující bitvou?

„Neřekl bych. Ta první porážka v Prostějově byla špatná od nás, tam jsme nepodali dobrý výkon. Myslím, že se na nás podepsalo víc faktorů. Ta pauza nám nesedla. S Pardubicemi už ten závěr naznačil, že už se trošku do něčeho dostáváme. Tentokrát to taky nebylo ono. Za poločas jsme dali nějakých 32 bodů, takže střelecky se nám nedařilo. Ale důležité bylo, že jsme hráli obranu, že jsme nedovolili jít Bielle do nějakého hurá basketu, kdyby se jenom střílelo. A oni mají střelce z dálky," konstatoval spokojeně Radek Nečas.

Výborná obrana, chyby soupeře

Střelci Bielly se ale tentokrát neprobudili. Nebo spíše jinak. Nymburští basketbalisté jim prostor k přesnému zakončení nedopřáli.

„Pomohlo nám to tím, že jsme si pohlídali obranný doskok a vlastně k ničemu jsme je nepustili. Potom svými individuálními mentálními chybami nám pomohli k tomu, abychom si ten náskok udělali, jak už úmyslnými fauly nebo technickými. Pak už ten závěr byl famózní," našel jednu z příčin vítězství hráč nastupující na pozici vyššího křídla.

Navíc k tomu všemu je třeba přičíst výbornou nymburskou obranu. V defenzívě hráči šestinásobného českého šampióna odvedli obrovský kus práce.

„Obranou jsme získali sebevědomí, že při těch střelách, i když nedáme, tak prostě ubráníme a příležitost bude. Takže si myslím, že to pramenilo z obrany a potom vlastně v sebedůvěru v útoku při střele," řekl Radek Nečas.

Za týden se v základní skupině Nymburk představí v Lotyšsku. Na kolik procent má už jistý postup mezi nejlepších šestnáct celků soutěže?

„Je to padesát na padesát. Teď jedeme Ventspilsu a tam musíme vyhrát, abychom to potvrdili. Jinak vlastně to vítězství by bylo zmařeno," konstatoval po skončení utkání s Lauretanou Biella Radek Nečas.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme