Nymburk dotahoval marně. S Valencií prohrál o jediný bod

Basketbalisté Nymburka podlehli Valencii v osmifinálové fázi Eurocupu i podruhé. Tentokrát ale na půdě soupeře smazali dvacetibodové manko a nakonec padli nejtěsnějším rozdílem 72:73.

Se Soluní to byl boj, který ale basketbalisté Nymburka (v bílém) zvládli

Se Soluní to byl boj, který ale basketbalisté Nymburka (v bílém) zvládli | Zdroj: ČTK

Podobně jako před týdnem v prvním vzájemném utkání nezachytil český mistr úvod zápasu - za první čtvrtinu zaznamenal pouhých jedenáct bodů. Chybovali ale i domácí, a tak se Středočeši drželi s favoritem až do poločasové přestávky v kontaktu. V tu chvíli byl rozdíl mezi oběma týmy dvanáct bodů.

Začátek druhé půle ale patřil jednoznačně Valencii, která si vypracovala pohodlný náskok dvaceti bodů. Nymburk se však stejně jako na domácí palubovce zvedl a tentokrát se mu dokonce povedlo obrovský rozdíl zlikvidovat. Pouhých šest vteřin před koncem vyrovnal trojkou Pavel Pumprla.

Jenže vzápětí hosté faulovali a z trestného hodu rozhodl utkání San Miguel. Nymburský Wilson se ještě pokusil zvrátit skóre na stranu Středočechů, to už se mu ovšem nepodařilo.

Nymburk tak má po čtyřech zápasech osmifinálové skupiny dvě výhry a dvě porážky. V přímém souboji o postup do čtvrtfinále se utká za 14 dní doma s VEF Riga, který má stejnou bilanci.

Valencie - ČEZ Nymburk 73:72 (19:11, 40:28, 60:51)
Nejvíce bodů: Martínez 15, Caner-Medley 11, De Colo, Faverani a Claver po 9 - Benda a Pumprla po 18, Lawrence 13, Křemen 11. Rozhodčí: Pukl (Slovin.), Sahin (It.), Reiter (Něm.). Fauly: 21:23. Trestné hody: 20/14 - 15/13. Trojky: 3:7. Diváci: 5800.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít