Nymburk drží šanci na čtvrtfinále Eurocupu, vyhrál v Bělehradě

Basketbalisté Nymburka stále mohou postoupit do čtvrtfinále Evropského poháru ULEB. Své šance podpořily úterní výhrou na půdě favorizované Crvené Zvezdy Bělehrad 73:55. Před posledním zápasem skupiny L s Türkem Telekom Ankara mají vše ve svých rukou.

BK Nymburk

BK Nymburk | Foto: BK Nymburk

Nymburk zažívá letos svou nejúspěšnější sezónu v Evropském poháru a po zápasu na palubovce Bělehradu může své ambice ještě navýšit. Středočeši dokázali najít zbraň na velmi důraznou obranu hostů a sami velmi pozornou defenzivou nepouštěli soupeře do bodového úniku.

Opatrnost obou týmů se projevila i na skóre. Soupeři se sice dostávali k zakončení, ale jen z těžkých pozic, a tak byl po první čtvrtině stav jen 15:15. Ve druhé čtvrtině si Nymburk začal postupně budovat mírný náskok. Vše začínalo od výborné rozehrávky Leeho, k níž se postupně přidal i dobrý doskok a přesné trojky.

Právě tam byl nakonec největší rozdíl. Zatímco domácí se za tři body prosadili jen jednou, Nymburk byl úspěšný desetkrát. Po trefě kapitána Sokolvského měli Středočeši před závěrečnou čtvrtinou náskok třinácti bodů a zápas ve svých rukou.

Domácí se ještě dokázali bodově přiblížit, pak ale začali sami kazit a Nymburk získal cenné vítězství. Dotáhl se tak na čelo tabulky, kde ještě před nedávnem jistě kralovala právě Crvena Zvezda. V posledním zápase skupiny L stačí Nymburku k postupu porazit doma Türk Telekom Ankara, který jako jediný ve skupině už nemá šanci postoupit.

CZ Bělehrad - ČEZ Nymburk 55:73 (15:15, 33:35, 43:56)
Nejvíce bodů: Videnov 10, Bjelica 9, Radivojevič 8 - Benda 18, Lee 17, Lenzly 12. Rozhodčí: Facchini (It.), Ciulin (Rum.), Anastopulos (Řec.). Trestné hody: 21/14 - 18/15. Fauly: 20:18; pět chyb: 33. Kešelj - 39. Nečas. Trojky: 1:10. Diváci: 4000.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít