Nymburk hraje o postup v basketbalovém Euro Cupu

Basketbalisté Nymburka večer zakončí své účinkování v základní skupině Euro Cupu. Středočeši jsou blízko postupu do další fáze soutěže. Stačí jim k tomu porazit lotyšský tým VEF Riga. Utkání začíná v pardubické ČEZ aréně v 19 hodin a 45 minut.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal

Basketbal

Nymburští basketbalisté nebudou ovšem bojovat pouze se soupeřem, ale i sami se sebou. Musí zmobilizovat v náročném programu síly. Vždyť vedle Euro Cupu bojují také v Adriatické lize.

„Ty zápasy, přestože bolí, tak nejsou zdaleka to nejhorší. To cestování mě osobně vysává o hodně víc, než zápasy a tréninky. Teď když jsme neustále na cestách a v letadlech, tak je to opravdu nepříjemné,“ svěřil se s aktuálními pocity pivot Aleš Chán.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nymburk hraje o postup v basketbalovém Euro Cupu

Tak nabitý program dává tušit, že nezbývá tolik času na odpovídající trénink. Jak je tomu ve skutečnosti?

„Trénujeme dostatečně a hlavně když hrajeme dvakrát v týdnu, tak nejlepší trénink je vlastně zápas, takže s každým zápasem bychom se měli zlepšovat a je to lepší než trénink,“ říká Aleš Chán.

Existuje ovšem druhý pohled na věc. „Druhá věc je, že ty tréninky nejsou zdaleka tak kvalitní, jako kdybych byl doma a připravoval se na ně každý den, protože vyjít z letadla, převléknout se a jít na trénink, je úplně něco jiného.“

Neměl jsem hrát za nároďák

Aleš Chán si vlastně odpočinul pouze v úvodu sezóny. Nedobrovolně kvůli zranění.
„Možná jsem podcenil to zranění z Prostějova, protože když se top obnovilo a možná jsem neměl kývnout na nároďák, protože pak jsem nebyl fyzicky připravený a nebyl jsem ve stoprocentní kondici,“ říká Aleš Chán.

„Ani ta noha nebyla stoprocentní, ale já jsem prostě chtěl za nároďák hrát a nebylo pak dost času, aby se to zahojilo, ale na druhou stranu já jsem byl strašně rád,že jsem si mohl za nároďák zahrát.“

Dnes večer ale únava půjde stranou. O tom nemůže být pochyb. V souboji s VEF Riga je totiž v sázce postup do další fáze Euro Cupu.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme