Nymburk i ve druhém čtvrtfinále vzdoroval CSKA, přesto ruskému velkoklubu podlehl

Basketbalisté Nymburka prohráli i ve druhém čtvrtfinálovém utkání VTB ligy s CSKA Moskva, kterému dnes na jeho palubovce podlehli 72:79. Ruský velkoklub může sérii ukončit ve středu v Nymburce.

Čeští basketbalisté prohráli ve čtvrtfinále ME se Srbskem a čeká je boj o 5. až 8. místo | Zdroj: Reuters

Stejně jako v pátek sehráli čeští šampioni s nejbohatším evropským celkem vyrovnaný zápas. První čtvrtinu vyhráli dokonce rozdílem deseti bodů 25:15, v poločase už ale vedl o bod CSKA.

Rozhodla třetí desetiminutovka, v níž moskevský tým zvítězil 20:14 a ve zbytku zápasu už si vedení hlídal. Jeho náskok však činil maximálně devět bodů.

Nejlepším střelcem utkání byl domácí Higgins s 16 body, další Američan Dixon ke 14 bodům přidal 12 doskoků. Za Nymburk hned šest hráčů dosáhlo alespoň deseti bodů, Martin Kříž k nim připojil deset doskoků.

ČTK, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít