Nymburk je i díky Welschovi v NBL neporažen, veze výhru z Levic

Utkání Nymburka v Levicích bylo ve znamení návratu Jiřího Welsche do Národní basketbalové ligy. Hráč se zkušenostmi z nejlepší soutěže světa NBA pomohl při své premiéře v dresu českého mistra k vítězství 85:52 na půdě soupeře 11 body. Stejný bodový zápis měli i další tři jeho spoluhráči Palyza, Hruban a Nečas.

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick)

Basketbalisté Nymburka v Eurocupu (č. 12 Radek Nečas, č. 41 Andrew Naymick) | Foto: David Kubíček

Středočeši, kteří vedli už po první čtvrtině o 17 bodů, vyhráli i sedmý zápas v tomto ročníku NBL a jsou v čele. Welsch stihl za 17 minut kromě bodového přínosu nasbírat ještě dva doskoky, dvě asistence a hráči Levic ho šestkrát zastavili jen za cenu faulu. Pivot Rančík ve svém druhém zápase po návratu na česko-slovenské palubovky ve středočeském dresu stihl dát 5 bodů, doskočit 8 míčů a ještě 3 asistence.

O bod za Nymburkem na druhém místě zůstává Ostrava, která zdolala Svitavy rovněž přesvědčivě 89:66. Uspěl i třetí Kolín, i když v Opavě prohrával sedm minut před koncem o deset bodů. Nakonec přeci jen zvítězil 80:74.

K výhře Kolína přispěl 27 body včetně pěti trojek Field a jeho tým se bodově odpoutali od USK Praha, který podlehl v Děčíně 64:93. První vítězství v sezoně si připsalo Ústí nad Labem, když zdolalo nováčka Jindřichův Hradec 81:71.

Nejvyrovnanější zápas se hrál v Pardubicích, kde zvítězil Prostějov 92:91. Domácí rozehrávač Čarnecký se v posledních vteřinách čtvrté čtvrtiny pokusil po úniku o zvrat, ale míč nakonec obroučkou nepropadl.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít