Nymburk napodruhé v EuroCupu nezaváhal, vyhrál v Rize

Basketbalisté Nymburka vybojovali první vítězství v novém ročníku EuroCupu. V rámci druhého kola základní skupiny porazili lotyšský tým VEF Riga na jeho palubovce 85:75.

Basketbalový míč

Basketbalový míč | Foto: basketskup.cz

VEF Riga - ČEZ Nymburk 75:85 (20:14, 32:38, 57:63)

Pouze v úvodní čtvrtině Nymburk bojoval nejen se soupeřem, ale také s vlastní nervozitou. Za prvních pět minut dal totiž pouhé dva body a Riga poté odskočila až na skóre 18:8. Středočeši ovšem s přibývajícími minutami zpřesnili nejen obranu ale především střelbu.

00:00 / 00:00

V poločase už proto vedli 38:32, když druhou čtvrtinu vyhráli 24:12. A to bylo pro vývoj zápasu rozhodující. Domácí sice nesložili zbraně, avšak zkušenější Nymburk už si vítězství s nováčkem EuroCupu nenechal vzít.

Nejvíce bodů: Janičenoks 23, Valters 13, Williams 12, Berzinš 11 - Simmons 16, Nissim 15, Lenzly, Chán a Pumprla 11. Rozhodčí: Ryžik (Ukr.), Sharro (Švéd.), Trawicki (Pol.). Fauly: 17:18. TH: 22/18 - 15/9. Trojky: 7:10. Diváci: 2200.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít