Nymburk padl v Rize a na čtvrtfinále EuroCupu může zapomenout

Basketbalisté Nymburka se s účastí se čtvrtfinále EuroCupu můžou rozloučit. Ve čtvrtém kole osmifinálové skupiny prohráli v Rize 51:89 a jejich šance na postup už jsou spíše teoretické. Museli by zvítězit v obou zbývajících duelech proti Bilbau a ve Valencii a zároveň spoléhat na další výsledky.

Utkání 3. kola skupiny J osmifinále Evropského poháru basketbalistů ČEZ Basketball Nymburk - VEF Riga 23. ledna v Pardubicích. Vojtěch Hruban z Nymburka a Gatis Jahovičs z Rigy (vpravo). | Zdroj: ČTK

Středočeši sice letěli do Lotyšska s touhou oplatit VEF porážku z minulého týdne a resuscitovat své postupové naděje, ale jejich soupeř jim nedal v podstatě žádnou šanci.

Pouhých 48 sekund z celých 40 minut domácí nevedli. 28 úvodních vteřin za stavu 0:0 a pak v sedmé minutě, ve které si Nymburk užíval vyrovnané skóre 13:13. Ve zbytku duelu Riga dominovala.

Ve druhém poločase se devítinásobný český mistr dostal nejblíž na dostřel jedenácti bodů, ale Lotyši vzápětí zabrali a svůj náskok znovu navýšili. Ke konci už Nymburk úplně odpadl a z Pobaltí odletí s nelichotivým výsledkem 59:81 a malými vyhlídkami na čtvrtfinále.

VEF Riga - ČEZ Basketball Nymburk 81:59 (24:18, 44:31, 65:48)
Nejvíce bodů: Kavaliauskas 17, Rowland 15, Janičenoks 14, Daniels 10 - Houška 14, Hruban 11, Rančík 9, Welsch a Carter po 7. Rozhodčí: Zamojski (Pol.), Zaščuk (Ukr.), Halliko (Est.). Fauly: 22:21. Trestné hody: 22/17 - 16/12. Trojky: 6:7. Diváci: 5000.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít