Nymburk prohrál v Adriatické lize i poslední utkání

Basketbalisté Nymburka se rozloučili s Adriatickou ligou porážkou na palubovce Budučnosti Podgorica, když zápas skončil nezvykle vysokým skóre 91:102. Ve středočeském týmu se blýskl 28 body za 28 odehraných minut americký rozehravač Christmas.

BK Nymburk

BK Nymburk | Foto: BK Nymburk

Sedminásobný český šampion zakončil své premiérové účinkování v jedné z nejprestižnějších klubových soutěží v Evropě s lehce pasivní bilancí 12 výher a 14 porážek a obsadil tak osmé místo.

Naopak Černohorský tým si domácím vítězstvím zajistil účast ve Final Four, kde se ve slovisnké Ljublani utká s Partizanem Bělehrad Jana Veselého, Krkou Novo Mesto a domácí Olimpijí.

Nymburk v Podgorice prodloužil sérii venkovních porážek na pět zápasů, i když od úvodních minut držel s favoritem krok a ještě minutu před koncem první čtvrtiny vedli svěřenci izraelského kouče Ronena Ginzburga 20:17, ale pak už začali na palubovce úřadovat domácí hráči.

Budučnost si postupně budovala náskok, který narostl až na sedmnáct bodů. Nymburk se sice ještě několikrát dokázal dostat na dostřel, ale zkušení domácí basketbalisté už zápas nepustili. Zasloužil se o to zejména křídelní hráč Simonovič a nejlepší střelec Budučnosti v sezoně Dragičevič, kteří dohromady zaznamenali 45 bodů.

Nejlepším střelcem Středočechů se stal s 28 body Dionte Christmas, který zaostal pouze o jediný bod za nejlepším nymburským výkonem v sezoně, který předvedl nyní zraněný Pavel Pumprla. Nymburk čeká už ve čtvrtek první zápas závěrečného turnaje Českého poháru.

Jadranská liga basketbalistů - 26. kolo:

Budučnost Podgorica - ČEZ Nymburk 102:91 (28:22, 49:38, 73:60)
Nejvíce bodů: Simonovič 23, Dragičevič 22, Dubljevič 18, Mihajlovič 11 - Christmas 28, Simmons 14, Slezák a Štimac po 9. Fauly: 27:27. Trestné hody: 33/19 - 27/22. Trojky: 11:7.